Yonca Atamdede

Turizmciler görünen umutları konuştu

Turizmciler görünen umutları konuştu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ülkemizin önde gelen isimleri, son günlerde turizmde görünmeye başlayan umut ışıklarını görüşmek için Tarihi Yarımada’da bir araya geldi. Matbah Restaurant’ta gerçekleşen buluşmaya Magister Turizm’den Mustafa Coşkun, Plan Tours’tan Hüseyin Kurtoğulları, Data Tur’dan Tolon Sökmen, FIJET Türkiye Başkanı Delal Atamdede, Ponte Tur’dan Öznur Çilingiroğlu ve Otel Yatırım Danışmanı Ferit Volkan katıldı.

Bir saat olarak planlanan buluşma yaklaşık 4 saat sürerken, TÜRSAB başkanlığına seçilen Firuz Bağlıkaya’nın da turizmin gelişmesi adına yararlı adımlar atacağına inandıklarını dile getiren turizmciler; “Ortada iyi niyetli çabalar var. Ülkemizin turizme dayalı kaynakları, bütün dünyanın kabul ettiği ve görmek istediği kaynaklar. Başka Türkiye yok! Bu nedenle karamsarlıktan uzaklaşmamız gerekiyor” mesajı verdiler.

turizmciler umutlu

GURMELERE OSMANLI MUTFAĞI TANITILDI

Turizmciler Matbah Restaurant’ın bir köşesinde turizmi tartışırken, mekanın bir başka köşesinde ise dünyanın değişik ülkelerinden gelen degustatör ve gurmeler, rehberleri Abdullah Yenice ile Osmanlı mutfağını tattılar. Olağanüstü lezzetler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen gurmeler, “Wonderful” demekle yetindiler.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor