Haber Merkezi

Turizm merkezleri yeni yıla hazırlanıyor

Turizm merkezleri yeni yıla hazırlanıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Yılbaşı kutlamaları dolayısıyla yerli turist yoğunluğu yaşanması beklenilen Muğla’nın turistik ilçelerindeki otel ve işletmelerde hazırlıklar son sürat devam ediyor. Güney Ege’nin ünlü turizm merkezleri Marmaris, Bodrum ve Fethiye’nin, her yıl olduğu gibi bu yılbaşında da çok sayıda yerli turisti ağırlaması bekleniyor.

Yaz sezonunun sona ermesiyle birlikte birçok otel ve turistik tesisin kapanarak tadilat çalışmalarına başladığı bugünlerde, kış döneminde de açık olan otellerde ve eğlence mekanlarında yılbaşı için hazırlıklar yapılıyor. Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, Bodrum’da mevcut açık otellere rezervasyonlar yapıldığını belirterek; “Bu yıl geçen yıla göre açık olan otel sayısı daha az olduğu için, Bodrum’da yılbaşını geçirmek isteyenlerin mutlaka erkenden rezervasyon yaptırmalarında fayda var” dedi.

turizm merkezleri

YILBAŞI GECESİNE ÖZEL PROGRAMLAR HAZIRLANDI

Kavala, rezervasyonlarını son ana bırakan tatilcilerin ilçede konaklama şansı bulamayacağını, Bodrum’daki otellerde çeşitli programların olacağını anlatarak; “Bazı otel ve büyük restoranlarda programlar var. Bodrum Belediyesi’nin de yapacağı kutlamalar var. Yılbaşı gecesi bir hareket olacağı kesin” diye konuştu.

YERLİ TURİSTLER RAĞBET GÖSTERİYOR

Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik de her yıl 3 milyondan fazla turisti ağırlayan Muğla’nın, dünyanın pek çok yerinden gelen misafirlere güzel bir tatil yapma olanağı sağladığını söyledi. Çelik, özellikle Bodrum ve Marmaris’te kış aylarında da açık olan 5 yıldızlı otellerin yeni yıl için hazırlık yaptığını belirterek; “Otellere yeni yıl için rezervasyonlar yapılmaya devam ediyor. Özellikle yılbaşı akşamı için program yapan otellere yerli turistler rağbet gösteriyor. Ayrıca, bu bölgelerde yerleşik olarak kalan yabancılar da programlar için rezervasyon yaptırıyor” açıklamasında bulundu.

MARMARİS YENİ YILI MEYDANDA KARŞILAYACAK

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı ise, bu yıl hazırlıkların otellerden daha çok eğlence mekanlarına kaydığını söyledi. İlçede kış sezonu açık olan otellerin de hazırlık yaptığını belirten Kırlı; “Otellerimiz açık ama programları bu yıl düşük seviyede. Eğlence mekanları ve restoranlar da önemli hazırlıklar yapıyor. İlçe meydanı, yeni yıl için özel olarak hazırlandı. Yeni yıl kutlamasının meydanda kitlesel olarak yapılacak olması güzel” ifadelerini kullandı.

BODRUM RENGARENK BİR HAL ALDI

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, bu yıl belediyenin kutlamalar için önemli çalışmalar yaptığını, bu kapsamda 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nın Avrupa’daki meydanlara benzediğini söyledi. Marmaris’teki turistik tesislerin kitlesel turist hareketlerine hazır olduğunu ifade eden Bülbüloğlu; “Bütün yıldız segmentlerindeki otellerimiz açık. Yerli ve yabancı tüm insanları bekliyoruz. Çok güzel bir yılbaşı gecesi için hazırlanmış restoranlarımız var. Otellerimiz hazır, herkesi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

FETHİYE VE ULA DA YENİ YIL KUTLAMALARINA HAZIR

Fethiye ilçesinde de kışın açık olan otellerde rezervasyonların devam ettiği, otellerin yılbaşı için çeşitli konser ve eğlence programları hazırladıkları öğrenildi. Bu arada Muğla’nın Menteşe, Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerinde belediyeler tarafından kentin ana caddeleri ışıklandırılarak, yeni yıl süslemeleri yapıldı. Ula ilçesine bağlı, doğal güzellikleriyle ünlü “Sakin Kent” Akyaka Mahallesi’nde ise butik otellerde yeni yıl için hazırlıklar devam ediyor. Akyaka’da yaşayan yabancılar, yeni yılın ilk sabahında denize girecek. Bazı tatilcilerin de Akyaka’da gün batımı izleme etkinliğine katılması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su