Haber Merkezi

Tüketiciyi aldatan otelin yıldızları söküldü

Tüketiciyi aldatan otelin yıldızları söküldü
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Aydın’ın Didim ilçesinde Turizm İşletme Belgesi olmadığı halde yıldızlama işaretleri kullanarak tüketiciyi yanıltan tanıtım ve reklam yapan bir otelin tabelasındaki yıldızlar söküldü.

Aydın İl Ticaret Müdürlüğü ile Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı denetimler sonucunda Altınkum Mahallesi Yalı Caddesi`nde faaliyet gösteren bir otelin, Kültür ve Turizm Bakanlığı`ndan Turizm İşletme Belgesi olmadığı halde 4 yıldız işareti kullanarak tüketiciyi yanıltan tanıtım ve reklam yaptığı tespit edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı`nın tespiti, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Didim Kaymakamlığı Turizm Danışma Birimi`ne gönderildi. Tüketiciyi yanıltan tesisin yıldız kullanmasının önlenmesi için gerekli işlemin yapılması istendi. Didim Kaymakamı İskender Yönden`in emriyle Didim Kaymakamlığı Turizm Danışma Birimi tarafından otel hakkında işlem başlatıldı. Otelin tabelasında yer alan 4 yıldız, Aydın Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı Didim İtfaiye Grup Amirliği ekipleri tarafından söküldü. İşlem sırasında Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de güvenlik önlemi aldı.

Didim`de, Ticaret İl Müdürlüğü ile Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü`nün katılımıyla oluşturulan denetim komisyonunca otellerle ilgili denetimlerin sürdüğü bildirildi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor