Hava Asal

Travel Turkey İzmir Turizm Fuar’ında Batman şovu büyüledi

Travel Turkey İzmir Turizm Fuar’ında Batman şovu büyüledi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türk turizm sektörünün en önemli organizasyonları arasında yer alan Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansı’ndaki Batman stadında bir kokteyl verildi.

Batman’ı tanıtmak, Batman’nın geçiş güzergâhı değil, konaklama merkezi yapmak istediklerini belirten Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü İhsan Aslanlı, Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansı’na katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını, turizm dinamiklerinin bir araya geldiği fuarda, 26 medeniyetin yaşadığı, Hasankeyf’i ile de ünlü Batman’ı bir kez daha tanıtma fırsatı bulduklarını, TÜRSAB’ın Batman’da Turizm çalıştayı düzenleyeceği yönünde söz aldıklarını söyledi.

Batman’dan İzmir’e günlük çilek

Batman standında verilen kokteylde Batman’ın ünlü Mareto balı, Kozluk cevizi, Kozluk cevizli sucuk, üzüm, Sason’da yetiştirilen ve bir gün önce toplanılan organik çilek uçakla İzmir’e getirilerek konuklara ikram edildi.

Kokteylde daha önce Batmanda düzenlenen defileden Selahaddin Eyyubi’nin at üstünde ve gazeteci Erkan Barlık’ın Med’lere ait savaşçı giysisi ile temsilen konukların arasında gezintileri ilgi gördü.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor