Haber Merkezi

Travel Turkey İzmir Fuarı ziyarete açıldı

Travel Turkey İzmir Fuarı ziyarete açıldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ve İzmir Fuarcılık işbirliğinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 10. kez kapılarını açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İzmir’de gerçekleşen ve 36 ülkeden binin üzerinde firmanın katıldığı etkinliğin açılış törenindeki konuşmasında, düzenlendiği dönem itibarıyla fuarın öneminin daha da arttığına dikkati çekti.

Başladığı 2007 yılından bu yana sürekli büyüyen fuarın, sektörde dünya genelinde düzenlenen fuarlar arasında yerini sağlamlaştırdığını vurgulayan Bakan Avcı, turizm sektörünün 2016 yılında dünya genelinde yaşanan gelişmelerden olumsuz etkilendiğini, Türkiye’nin de bu durumdan payını aldığını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

Travel Turkey İzmir

NABİ AVCI: ESKİ RİTMİMİZİ TEKRAR YAKALAYACAĞIZ

“Sizlerin de malumu olduğu üzere 2016 yılı, dünya genelinde yaşanan menfi gelişmelerin turizmde olumsuz etkiler yarattığı bir yıl olmuş, ülkemiz de bu genel durumdan etkilenmiştir. Ancak tarihi ve kültürel birikimimiz, eşsiz doğal zenginliklerimiz, konaklama sektöründeki mevcut altyapımız ve krizleri aşma konusunda her zaman başarılı olan sektörümüz sayesinde, ülkemizin önümüzdeki yıllarda eski ritmini tekrar yakalayacağına, turizm sektörüne ve pazarına yön veren ülkeler arasında yer almaya devam edeceğine yönelik inancımız tamdır.”

Travel Turkey Izmir

DÜNYA TURİZM EĞİLİMLERİ MASAYA YATIRILACAK

Nabi Avcı, İzmir’deki fuarın yalnızca İzmir’i değil, katılım gerçekleştiren bütün destinasyonları turizm yatırımcılarına, sektör temsilcilerine tanıttığını ve yeni iş fırsatları sunduğuna işaret ederek; “Travel Turkey İzmir Fuarı’nı, turizmde yaşadığımız sıkıntıların giderilmesini sağlayacak fikirlerin ortaya çıkacağı, aynı zamanda sahip olduğumuz potansiyellerin ve dünya turizm eğilimlerinin masaya yatırılacağı bir organizasyon olarak görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

travel-turkey-izmir-fuari-ziyarete-acildi-3

AVRUPA ÜKELERİ DAHA ZARARLI ÇIKAR

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise Türkiye’nin “kaşınacak” yada “okşanacak” bir ülke olmadığını, siyasi oyunlarla Türkiye’nin önünün kesilmeye çalışıldığını belirterek, Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunu vurguladı. Türkiye’nin artık Avrupa’dan turist bekleyen değil, Avrupa’ya turist gönderen ülke konumuna geldiğini ifade eden Ulusoy, bu yüzden Avrupa’nın Türkiye’ye karşı oluşturduğu olumsuz algıyı sürdürmesi durumunda bu ülkelerin daha zararlı çıkacağını söyledi.

travel-turkey-izmir-fuari-ziyarete-acildi-9

ZİYARETÇİLERE GENİŞ BİR TURİZM POTANSİYELİ SUNUYOR

İzmir Valisi Erol Ayyıldız de fuarın dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen satın alıcılar ile sektör temsilcileri arasında bir köprü oluşturacağını ifade etti. Fuarın Türkiye’ye ve İzmir’e yararlı olması temennisinde bulunan Ayyıldız; kentin barındırdığı doğal güzellikler, tarihi ve kültürel alanlar ile ziyaretçilerine geniş bir turizm potansiyeli sunduğunun altını çizdi.

travel-turkey-izmir-fuari-ziyarete-acildi-8

PARTNER ÜLKE ÜRDÜN, PARTNER İL MERSİN…

Türkiye’nin en önemli turizm buluşmaları arasında gösterilen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nin bu yılki partner ülkesi Ürdün, partner ili ise Mersin olarak belirlendi. 36 ülke ve 60 ilden seyahat acentaları, tur operatörleri, iş ve kongre turizmi, bakanlıklar, konsolosluklar, oteller, tatil köyleri gibi sektör temsilcilerinin yer aldığı fuarda, katılımcı ile ziyaretçilere özellikle sağlık ve gastronomi turizmi konularında yoğun tanıtımlar yapılacak. Fuar İzmir’in A, B ve D hollerinde düzenlenen fuar, 11 Aralık’a kadar devam edecek. Travel Turkey İzmir’in bir bölümü ise sadece profesyonel ziyaretçilere açık olacak.

travel-turkey-izmir-fuari-ziyarete-acildi-7

travel-turkey-izmir-fuari-ziyarete-acildi-6

travel-turkey-izmir-fuari-ziyarete-acildi-5

travel-turkey-izmir-fuari-ziyarete-acildi-10

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ve İzmir Fuarcılık işbirliğinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 10. kez kapılarını açtı…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su