Haber Merkezi

Trabzon’a Tünel Akvaryum yapılacak

Trabzon’a Tünel Akvaryum yapılacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Trabzon’un Ortahisar Belediyesi, bölge turizminde farklı alternatiflerin oluşturulmasına yönelik hazırlanan projeler kapsamında Zağnos ve Tabakhane vadileri arasına Tünel Akvaryum kuracak.

Doğal güzellikleri, tarihi, kültürel değerleri ve sunduğu sportif aktivite imkanlarıyla son yıllarda turizmde dikkati çeken Trabzon, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor. Her mevsim turistlerin ilgisini çeken Trabzon’da, tarihi Zağnos ve Tabakhane vadileri arasına kurulacak Tünel Akvaryum ile hem deniz canlılarının tanıtılması, hem de bölgenin turizm potansiyelinin artırılması hedefleniyor.

Tünel Akvaryum

“DENİZ KENTİ OLMAMIZA RAĞMEN DENİZ CANLILARINI TANIMIYORUZ”

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada bölgeyi ziyaret eden turist sayısının her geçen gün arttığını söyledi. Turizm potansiyelini artıracak projeler gerçekleştirdiklerini anlatan Genç; “Tünel Akvaryum, Trabzon’u daha iyi, güzel ve yaşanılabilir hale getirebilecek projeleri düşünürken aklımıza geldi. Deniz kenti olmamıza rağmen deniz canlıları hakkında fazla bir bilgimiz yok. Birkaç balık türü dışında maalesef hiçbir deniz canlısını tanımıyoruz. Projemiz deniz canlılarının tünel akvaryumlarda sergilendiği güzel bir çalışma olacak” diye konuştu.

trabzona-tunel-akvaryum-yapilacak-3

TURİZME KATKI SAĞLAMAK HEDEFLENİYOR

Başkan Genç, proje kapsamında deniz canlılarının vatandaşlara tanıtılacağını ifade ederek, bu sayede deniz canlılarına karşı farkındalık ve bilinç oluşturmayı amaçladıklarını belirtti. Projenin tarihi Zağnos ve Tabakhane vadileri arasında yapılacağını anlatan Genç; “Tünel Akvaryum proje örneklerini inceledik, araştırdık ve ilimizde de bunun yapılabileceğine karar verdik. Projeyle şehrimizin turizm yönüne katkı sağlamayı planlıyoruz. O nedenle de projeyi önemsiyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su