Haber Merkezi

Timur Bayındır: Fiyat kırmaya gerek yok

Timur Bayındır: Fiyat kırmaya gerek yok
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

TUROB Başkanı Timur Bayındır, WTM Londra Turizm Fuarı’nı değerlendirdi. Aşırı iyimser söylemler yerine sektörün tüm aktörleriyle işbirliğinin geliştirilmesini öneren Bayındır; “Türkiye turizmi bölgedeki politik gelişmeler nedeniyle kritik döneme girdi, buna rağmen fiyat kırmaya gerek yok” dedi.

Turizmciler, 2015 yılının yaklaşılması ile birlikte planlarına hız verdi. İki büyük ülkeden gelen sinyaller ise, çeşitli tedirginlikleri de beraberinde getirdi.

Timur Bayindir Fiyat kirmaya gerek yok 2

“FİYATLARI DÜŞÜRÜN” TALEPLERİ GEREKSİZ…

Almanya’yla birlikte Türk turizminin üç büyük pazarından ikisi olan İngiltere ve Rusya pazarına yönelik beklentilerin geçen yıl ile aynı düzeyde olması dikkat çekiyor. Ancak, her iki ülkede de ibrenin her an tersine dönebileceği endişeleri yaşanıyor.

Otelcilerden zamanında tedbir alınması çağrısı gelirken, tur operatörlerinin Türkiye’ye yönelik ‘fiyatları düşürün’ taleplerinin de gereksiz olduğu belirtildi. Bu görüşler, turizm sektörü açısından bir sonraki yılın gözlem ve tahmini için önemli bir buluşma noktası olarak  görülen ve geçen hafta gerçekleştirilen WTM Londra Turizm Fuarı’nda dile getirildi. Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB), WTM Londra Turizm Fuarı’na katılarak fuara ilişkin bir sonuç raporu yayınladı. İngiltere, dünya ve ülkemizde turizmdeki gelişmelerin ve beklentilerin değerlendirildiği raporda 2015 yılına ilişkin öngörü ve önerilere de yer verildi.

Timur Bayindir Fiyat kirmaya gerek yok 3

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor