Haber Merkezi

Bendevi Palandöken: Yarıyıl tatilini turizm bölgelerinde geçirin

Bendevi Palandöken: Yarıyıl tatilini turizm bölgelerinde geçirin
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşları 20 Ocak’ta başlayacak sömestir tatilini turizm bölgelerinde geçirmeye davet etti.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada İngiliz The Independent gazetesinde yayınlanan bir makalede yer alan “Herkes Türkiye’ye tatile gitmeli” çağrısına dikkati çekti. Vatandaşların da bu çağrıya uymaları gerektiğini ifade eden Bendevi Palandöken; “Geçtiğimiz yıl turizmde yaşanan gerileme ve ekonomide yaşanan olumsuzluklar sebebiyle 20 Ocak 2017’de başlayacak 16 günlük sömestir tatilleri turizm bölgelerinde yapılmalı” değerlendirmesinde bulundu.

KAMUOYU BASKISI OLUŞTURULMALI

TESK Genel Başkanı Palandöken ayrıca, terör saldırılarının turizm üzerinde olumsuz etkiler yarattığını belirterek, teröre destek veren ve görmezden gelen ülkelerin bu tutumlarından vazgeçmeleri için kamuoyu baskısı oluşturulması gerektiğini ifade etti. Palandöken’in açıklamalarının devamında şu ifadeler yer aldı:

ULUSAL TURİZM KAMPANYASI BAŞLATILMALI

“Kamuoyunda acilen korkunun vatandaşların üzerinden atılması için çalışılmalı, kargaşa ortamı doğuracak açıklamalardan sakınılmalıdır. Uluslararası düzeyde turizm strateji merkezleri kurulmalıdır. Saldırılar nedeniyle turizm sektörünün kendine gelebilmesi için finansal teşvik, ücretsiz tanıtım kampanyaları gibi devlet destekleri sağlanmalıdır. En önemlisi şimdiden başlayarak, 2016 yılında kaybedilen pazarı yeniden kazanabilmek için ulusal bir turizm kampanyası başlatmalıyız.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su