Kadir Toprakkaya

Teknik Yapı, Katar’dan memnun döndü

Teknik Yapı, Katar’dan memnun döndü
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Katar Fuarı’na 6 proje ile katılan Teknik Yapı, verimli geçen üç gün sonunda yaklaşık 20 milyon liralık ön satış sözleşmesi imzaladı. Katılımın “az ama öz” olduğunu ifade Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, fuarı tam hedefe yönelik isabetli bir organizasyon olarak değerlendirdi.

Fuara katılım amacını “iletişim kurmak ve Körfez ülke yatırımcılarının beklentilerini bire bir öğrenmek” şeklinde özetleyen Durbakayım, fuarın oldukça başarılı geçtiğini ifade etti. Ziyaretçilerin gerçek yatırımcılardan oluşmasını hem satış hem de proje geliştirme açısından değerlendiren Umut Durbakayım, fuar değerlendirmesine yönelik açıklamasını şöyle yaptı:

DAHA GENİŞ BİR BÖLGEYE AÇILIM SAĞLANDI

“Fuar standına gelen ziyaretçilerin genelde direkt alıcı ve fon sahipleri olması, burada bulunma amacımıza ulaşmamızı sağladı. Bunun ötesinde sadece Katarlı yatırımcıların değil, Körfez ülkelerdeki yatırımcıların da fuarı ve standımızı ziyaret etmesi, daha geniş bir bölgeye açılmamızı sağladı. Aslında bu açılım için daha önce hazırlığımızı yapmıştık. Fuara katılmadan önce Körfez ülkelerindeki yaklaşık 10 bin potansiyel müşteriye SMS mesajı ile firmamız ve projelerimiz hakkında davet ve bilgi gönderimi yapmıştık. Nitekim standımıza gelen birkaç ziyaretçi, direkt proje ismi söyleyerek bilgi alma talebinde bulundu.

2022 DÜNYA KUPASI ÜST YAPI PROJELERİNDEN PAY ALINABİLİR

Bu çalışmalarımız ve görüşmelerimiz sonucunda 20 milyon lirayı aşan miktarda ön sözleşme gerçekleştirdik. Metropark projemizden 4, Evora Denizli projemizden 2 ve Uplife Kadıköy projemizden ise 13 ön talep için protokol imzaladık. Yeni başlayacağımız üç yeni projemizi ziyaret edecek iki ayrı yatırımcı gruba da İstanbul’da görüşme randevusu verdik. Ancak bunların ötesinde, Katar’da 2022 Dünya Kupası için yapılacak üst yapı projelerinden pay alabileceğimizi gördük. Katarlı yetkililerle yaptığımız görüşmelerde, her iki ülkeye de değer sağlayacak yatırımlar için niyetli olduğumuzu belirttik.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su