Cenay Toprakkaya

Tatilde bile işten vazgeçemiyoruz

Tatilde bile işten vazgeçemiyoruz
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Günümüzde iş hayatının yoğunluğu işyeri dışına da yansıyor, bu durum çalışanları mobil olmaya yöneltiyor. Trafikte, öğlen arasında ve hatta tatilde bile işten uzak kalamadığı için çalışanlar; tablet, akıllı telefonlar, USB bellek, harici bellek, powerbank gibi teknolojik ürünlerden de vazgeçemiyor.

SOSYAL MEDYACI KADINLAR

Avansas.com, satış verilerine ve saha araştırmalarına göre çalışanların tatillerde teknolojik ürün kullanımını analiz etti. Araştırma sonuçlarına göre kadınlar, erkeklere oranla taşınabilir cihazlara daha fazla rağbet gösteriyor. Her zaman ve her yerde internete erişmek isteyen kadınlar, işle ilgili çalışmalarını ise akıllı telefonları vasıtasıyla sürdürüyor. Kadınlar, mobil cihazlarını iş dışında gündemi ve sosyal medya hesaplarını takip etmek için kullanıyor. Erkekler ise tatile bilgisayarsız çıkmıyor. Kadınlara oranla daha fazla bilgisayar kullanan erkekler, işin yanı sıra bilgisayarlarından gündemdeki haberleri takip ediyor, banka-finans işlemlerini gerçekleştiriyor.

tatilde

ERKEKLERİN ÖNCELİĞİ BİLGİSAYAR

Mobiliteden vazgeçemeyen kadınların satın aldığı ürünlerin başında akıllı telefonlar ve powerbank taşınabilir şarj cihazları geliyor. Erkeklerde ise bu sıralama akıllı telefon ve bilgisayar olarak değişiyor. Kadınlar ağırlıklı olarak usb bellek kullanırken, erkekler harici hard disk’lere daha fazla rağbet ediyor. Daha pratik, çantada taşınabilecek kadar hafif ve farklı aksesuarlarla şıklıklarına uyarlayabildikleri tabletleri bilgisayarlara tercih eden kadınların aksine erkekler “Önce bilgisayar, sonra tablet” diyor. Araştırma sonuçlarına göre, kadın ve erkeklerin buluştuğu en önemli nokta ise teknolojiden uzak kalamamaları… Her iki taraf da tatilde cep telefonu veya bilgisayardan uzakta bir gün bile geçiremeyeceklerini söylüyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su