Editör

Tatilbudur “Great to Place Work” Sertifikası Kazandı

Tatilbudur “Great to Place Work” Sertifikası Kazandı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm’de ilk kez Great Place to Work sertifikası alan Tatilbudur daha iyi bir kurum kültürü oluşturmak ve çalışanları ile birlikte yüksek güven kültürüne sahip iş yeri kültürünü inşa etmek adına başladığı çalışmaları başarıyla gerçekleştiriyor.

2018 yılında çalışan memnuniyetinde yakaladıkları başarıyla “Great Place to Work” sertifikası aldıklarını belirten Tatilbudur.com IK Direktörü Nilay Karagülmez Abamor (CHRO- The Chief HR Officer) “Büyüme hedeflerimizin yanı sıra 400 çalışanımızın mutluluğunu da önceliklerimiz arasında tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyor.

Tatilbudur.com, Great Place to Work Recognition programına katılarak Great Place to Work® yolculuğunun ilk adımını atmış bulunuyor. Great Place To Work® Enstitüsü, 30 yılı aşkın süredir kurum kültürü konusunda uzmanlaşmış, 5 kıtada ve 60’tan fazla ülkedeki ofisiyle sektör ayrımı olmadan tüm ölçeklerdeki şirketlere yüksek güven kültürüne sahip, güven temelli mükemmel iş yerlerini inşa etmeleri, geliştirmeleri konusunda destek veren bağımsız bir araştırma ve danışmanlık kurumu olarak dikkat çekiyor.

Great Place to Work® Enstitüsü her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı dahil ettiği analizleri ile kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırma olma özelliğini taşıyor. Enstitü aynı zamanda güçlü kurum kültürüne sahip ve çalışanları tarafından en iyi işveren olarak tanımlanan şirketleri ödüllendiriyor ve Great Place to Work® olan şirketleri sertifikalandırarak kamuoyu ile paylaşıyor.

Tatilbudur.com ‘Recognition, sürecinde, çalışanların mevcut kurum kültürü hakkındaki algılarının ölçümlendiği Trust Index© Çalışan anketi ve İK uygulamalarının bütününün analiz edildiği Culture Audit© İşyeri kültürü analizlerini başarı ile tamamlayarak Great Place to Work® Certified unvanını almaya hak kazandı. Ayrıca Kariyet.net’e üye 20 bin işyeri arasında çok az sayıda firmaya verilen insana saygı ödülünü bu yıl 3. kez kazandı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÇALIŞMA İMKANI…

 

Tatilbudur.com bu yıl 5 üniversitede toplam 440 öğrenciyle birebir görüşme gerçekleştirdi ve 116 öğrenci bu yıl profesyonellerle çalışma fırsatı bulacak. Yaz Dönemi için Akdeniz ve Ege Bölgelerine ciddi sayıda Acente Temsilcisi alımı yapan Tatilbudur.com, acente temsilcilerini üniversite öğrencilerinden tercih ediyor. Bunun için yalnızca İstanbul sınırlarında kalmayıp, Turizm Fakültesi olan farklı şehirlerdeki üniversiteleri düzenli olarak ziyaret ediyor.

Ziyaretleri İK, Bölge Müdürü ve Takım Liderlerinden oluşan yöneticiler ile hep birlikte gerçekleştiriyor, üniversitelerde en az 2 gün zaman geçiriyor. 1. Gün stant kuruluyor; ilgilenen öğrenciler standa gelip hem bilgi alabiliyor hem de TB iş başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabiliyorlar. 2. gün de tüm öğrencilerle bir araya gelerek hem şirket hakkında kapsamlı bilgi veriliyor, hem de bölge sorumlularının işin detaylarını tüm öğrencilere aktardığı sunum yapılıyor.  Sunumun sonunda sürece devam etmek isteyen öğrencilerle tüm günü kapsayan mülakatlar gerçekleştiriliyor. Böylelikle tüm öğrencilere dokunmuş olunuyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su