Cenay Toprakkaya

Tatil planlamasında mobil kullanım 3 katına çıktı

Tatil planlamasında mobil kullanım 3 katına çıktı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Akıllı telefonların yaygınlaşması, tatil planlama alışkanlıklarını da değiştirdi. Kullanıcılar, tatil planlarını ve satın alma işlemlerini artık çoğunlukla mobil cihazlar üzerinden yapıyor.

Türkiye’nin en büyük uçak bileti karşılaştırma sitelerinden olan Enuygun.com’un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu; “Özellikle 20-45 yaş arası kullanıcılar, uçak bileti ve otel karşılaştırmalarını mobil cihazlar üzerinden yapıyor. Hatta üyelik sistemi sayesinde uçak bileti fiyatlarına cep telefonundan bakıp, tabletten satın alabiliyorlar” dedi.

tatil-planlamasinda-mobil-kullanim-uc-kat-artti-3

GENÇLER MOBİL KULLANIMI SEVDİ

Enuygun.com’da her ay 300.000’den fazla uçak bileti satışı gerçekleştirdiklerini vurgulayan Hacıbayramoğlu; “Son yıllarda özellikle 20-45 yaş arası kullanıcılar, bilet aramalarını mobil cihazlar yani akıllı telefonlar üzerinden yapıyorlar. Okulda, kafede, restoranda, iş yerinde, gün içerisinde yaşamın her alanında bilet aramaları genelikle mobil cihazlar üzerinden yapılıyor. Bu sayede kullanıcılar, uçak bileti ve otel fiyatlarını karşılaştırıp hızlı bir şekilde tatiliyle ilgili diledikleri her yerde hazırlık yapabiliyorlar. Hatta kullanıcılar, üyelik sistemi sayesinde sabah iş yeri servisinde uçak bileti fiyatına bakıp, öğle tatilinde rezervasyon yapıp, akşam da evlerinden bilet satın alma işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar” şeklinde konuştu.

tatil-planlamasinda-mobil-kullanim-uc-kat-artti-2

MOBİL KULLANICILAR ARTTI

Mobil kullanımının yaygınlaşması ile Enuygun.com’un da mobil-öncelikli bir şirket haline geldiğini belirten Tuğba Hacıbayramoğlu, “Bundan 2 yıl önce mobil cihazlardan bilet arayanların oranı yüzde 25 iken, günümüzde bu oran yüzde 70’e kadar yükseldi. Yani yaklaşık olarak 3 katına çıktı diyebiliriz. Bu dönemde biletini mobil cihazlardan satın alanların sayısı da arttı. Hatta arama ve satın almaları farklı cihazlardan yapanların sayısı da çok fazla. Enuygun.com’un üyelik sistemi sayesinde farklı cihazlardan aynı bilgilere ulaşılabiliyor olması da kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Kullanıcıların satın alma alışkanlıklarına baktığımızda, mobil cihazların artık ciddi oranda seyahat planlarımızı etkilediğini ve satın alma işlemlerine yardımcı olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su