Haber Merkezi

Tarihi Sinop Cezaevi’ne ziyaretçi akını

Tarihi Sinop Cezaevi’ne ziyaretçi akını
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

13 bin metrekarelik alanı kaplayan ve 2000 yılında müzeye çevrilen Tarihi Sinop Cezaevi ve Müzesi, 2016 yılında yaklaşık 200 bin ziyaretçi ağırladı. Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, tarihi cezaevinin Türkiye’de marka olmuş tarihi mekânlar arasında yer aldığını söyledi.

Sinop’a gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük bölümünün tarihi cezaevini ziyaret ettiğini anlatan Göz, binanın zaman zaman film ve dizi çekimlerine de ev sahipliği yaptığını, ülke turizmi açısından önemli bir mekân olduğunu dile getirdi. Göz, Tarihi Sinop Cezaevi ve Müzesi’ni 2016 yılında yaklaşık 200 bin biletli ziyaretçinin gezdiğini bildirerek, şunları kaydetti:

Sinop Cezaevi

TARİHİ VE KÜLTÜREL YAPISI İLE MARKA OLMUŞ BİR MEKAN

“Türkiye’nin farklı kentlerinden Sinop’a gelen vatandaşların ilk uğrak yeri tarihi cezaevi oluyor. Biz aslında Sinop denince akla ilk cezaevinin gelmesini istemiyoruz. Fakat sonuçta tarihi ve kültürel yapısıyla marka olmuş bir mekân. Gelen insanlar mutlaka burayı ziyaret ediyor. Dolayısıyla diğer müzelere oranla ziyaretçi sayısı hayli fazla oluyor. Yabancı turistlerin de ilgisini göz önünde bulundurursak, ülke turizmi açısından da önemli ve tarihi bir mekân.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su