Kadir Toprakkaya

SunExpress’ten Antalya ve İzmir turizmine can suyu

SunExpress’ten Antalya ve İzmir turizmine can suyu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türk Havayolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Antalya ve İzmir turizmine katkı sağlamak ve canlandırmak için Almanya’dan 44 tur operatörü ve seyahat acentesini Antalya ve İzmir’e getiriyor.

Antalya ve İzmir’i tarifeli seferlerle yurt içi ve yurt içinde en fazla noktaya bağlayan SunExpress, Antalya ve İzmir’i 28 Nisan ile 1 Mayıs 2017 tarihleri arasında, yerel otoritelerle beraber son dakika satışlarında uzman Alman tur operatörüne ve seyahat acentesine tanıtacak. Turizm sanayiinde önemli bir oyuncu olduklarını ve Türk turizmine her zaman destek verdiklerini belirten SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

SunExpress

FİYAT VE KALİTE AÇISINDAN EN İYİ DEĞERDE HİZMET VEREN HAVAYOLU

“Kurulduğu günden bu yana merkezimiz Antalya, biz Antalya ile büyüdük. Bugün geldiğimiz noktada ise, hem Akdeniz hem de Ege Bölgesi’ne tarifeli seferlerle en fazla turist getiren havayolu şirketiyiz. Antalya’dan 27’si Avrupa’da, 10’u iç hatta olmak üzere 37 noktaya, haftada 668 uçuş gerçekleştiriyoruz. İzmir’den ise 26’sı Avrupa’da ve 13’ü iç hatta olmak üzere toplam 39 noktaya, haftada 490 uçuş gerçekleştiriyoruz. Turizm bizim ana iş kolumuz. Avrupa ve Türkiye’de, hem fiyat hem de kalite açısından en iyi değerde hizmet veren leisure (tatil) havayoluyuz.

27 YILDIR SÜREGELEN UZMANLIK

SunExpress’in kuruluşundan bu yana, yani 27 yıldır süregelen bir uzmanlığı var. Bu çerçevede yalnızca bu yıl Avrupa’daki 5 binin üzerinde tur operatörü ve seyahat acentesine, roadshowlar ve katalog sunumlarıyla başta Antalya’yı olmak üzere Akdeniz ve Ege’yi tanıtmak için çalışma yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Proje ortaklarımızla beraber yaklaşık 700 tur operatörünü, seyahat acentesini Türkiye’ye davet ettik. Gruplar halinde önce Antalya’da, sonra da İzmir’de ağırlayacağız.

SON DAKİKA SATIŞLARINDAN BEKLENTİ BÜYÜK

Yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Türk turizmi etkilendi. Her zaman çok daha önceden dolan oteller, bu yıl istedikleri talebi maalesef bulamadılar. Türkiye’ye uçan diğer rakiplerimiz kapasitelerini azalttılar ya da uçuşlarını iptal etiler. Ancak biz, tüm bunların aksine Türkiye’ye olan inancımızı doğrultusunda kapasitemizi düşürmedik, artırdık. SunExpress olarak, son dakika satışlarıyla bu yıl beklentileri tam karşılamasa da bir toparlanma bekliyoruz. Zaten proje ortaklarımız ile beraber Antalya ve İzmir’e getireceğimiz misafirlerimiz, son dakika satışlarında uzmanlaşmış tur operatörleri ve seyahat acenteleri.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su