Haber Merkezi

Stratonikeia Antik Kenti’ne balo ile gelir sağlanacak

Stratonikeia Antik Kenti’ne balo ile gelir sağlanacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Etnik Popüler Sanatlar Derneği (EPOS7) tarafından İstanbul’da düzenlenecek balo ile, Stratobikeia Antik Kenti’ne ekonomik gelir sağlanması hedefleniyor. Dernek Başkanı Zafer Kozanoğlu ve yönetimi bu yönde çalışmalarına hız verdi.

Kültürel emanetleri korumak, kültür ve sanat bilincinin geliştirilmesi amacıyla 7 iş kadını tarafından kurulan EPOS7 Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kozanoğlu, Başkan Yardımcısı Arzu Sabancı ve yönetim kurulu üyeleri, Eskihisar Mahallesi’ndeki Stratonikeia Antik Kenti, Turgut Mahallesi’ndeki Osman Hamdi Bey Konağı ve son zamanlarda dizi ve film çekimlerine ev sahipliği yapan Bozüyük Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Kozanoğlu, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 Aralık’ta İstanbul’da bir balo düzenleyeceklerini ve bu programdan elde edilecek gelirin Stratonikeia için kullanılacağını bildirdi.

Stratonikeia Antik Kenti 2

PROTOKOLE BALO DAVETİ…

EPOS7 yönetimine gezileri sırasında Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt ve Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı Hamdi Topçuoğlu eşlik etti. EPOS7 yönetimi, daha sonra Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Beşiktaş Jimnastik Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin eşi Berna Çebi ve BJK Futbol A Takımı’ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mete Vardar’ın eşi Neylan Vardar tarafından Işık’a takımı olan Beşiktaş’ın forması armağan edildi. Kozanoğlu ve Sabancı, Işık’ı baloya davet etti.

Zafer Kozanoğlu, 3 Aralık 2014 tarihinde İstanbul’da düzenleyecekleri balo programının gelirinin Stratonikeia Antik Kenti için kullanılacak olmasının ayrı bir önem taşıdığının altını çizdi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su