Kadir Toprakkaya

Sofya Turizm Fuarı’na Çanakkale çıkartması

Sofya Turizm Fuarı’na Çanakkale çıkartması
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bulgaristan’ın Sofya şehrinde gerçekleştirilen ve Balkanlar’ın önemli turizm fuarlarından biri olan 35. Holiday & Spa Expo Fuarı başladı. Sofya Turizm Fuarı’nda Türkiye destinasyonları içerisinde en fazla ilgiyi Çanakkale bölümü çekti.

16 Şubat tarihine kadar devam edecek Sofya Turizm Fuarı’na Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, Başkan Yardımcısı Yaşar Ersoy, Genel Sekreter Salih Yüksel, Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Candan, Mustafa Tokoğlu, ÇATOD üyeleri Ünsal Başar, Yusuf Kayaalp, Can Candan, Ezgi Ceyhan, Çanakkale İl Özel İdaresi adına Nadir Kaptan, Gökçeada adına Ertuğrul Eser, Eceabat Belediyesi Meclis Üyesi Timur Koşal ve ÇATOD Dernek Sekreteri Burcu Zincir katılım sağladı. 350’nin üzerinde katılımcı ve 20 binden fazla kişinin ziyaret ettiği Sofya Turizm Fuarı’nda her yıl düzenli olarak katılımcı ve ziyaretçi sayısının arttığını belirten ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, şunları söyledi:

2018 TROİA YILI ÖN PLANDA

“Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de fuara geniş bir ekiple katılım sağlıyoruz. 14 Şubat tarihinde açılan fuarın ilk günü, sadece turizm profesyonellerine özeldi. Bu kapsamda Çanakkalemiz için oldukça verimli bir gün geçirdik. Çanakkale olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımızın standında 2018 Troia Yılı temalı görseller ile destekli deskimiz ve Çanakkale Valiliğimiz koordinasyonu ile 24 metrekarelik Çanakkale özel standımız yer aldı. Çanakkalemizin her bölgesini tanıttığımız stantlarımızda 2018 Troia Yılı, bu sene tüm diğer uluslararası turizm fuarlarında olduğu gibi ana tema olarak ön plana çıktı.

Sofya Turizm Fuarı

REZERVASYONLARDA ARTIŞ DİKKAT ÇEKİYOR

Tur operatörleriyle yaptığımız çok sayıdaki görüşmeye göre, Bulgaristan’dan ülkemize gelecek turist sayısında gözle görülür bir artış mevcut. Özellikle İstanbul ve Ege bölgesindeki rezervasyonlarda bu artış 2018 için hissedilir düzeyde. İnşallah, Bulgaristan pazarında 2018 yılında Çanakkalemiz de bir artış yaşayacak. Özellikle uzun süreli konaklama anlamında kullanılan sejur paket turlarda da Çanakkalemizin tercih edilmesi için yoğun bir iletişim yürütüyoruz. ÇATOD olarak, Çanakkalemizin tüm kurumları ve turizm aktörleriyle koordinasyon içinde, var gücümüzle memleketimizin dünyanın tercih edilen önemli bir turizm destinasyonu olması için canla başla mücadele ediyoruz. Özel bir Çanakkale standının oluşmasındaki çok değerli katkıları nedeniyle Çanakkale Valiliğimize minnettarız.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor