Kadir Toprakkaya

SKAL Marmara, Bülent Türker’i ağırladı

SKAL Marmara, Bülent Türker’i ağırladı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

SKAL International Marmara Kulübü’nün Mayıs ayı toplantısı, 17 Mayıs Perşembe akşamı BOF Hotels Ataşehir’de iftar yemeği şeklinde gerçekleşti. Otelin Genel Müdürü Oktay Sıdar’ın ev sahipliği yaptığı buluşmanın konuğu ise, Hollanda’da yaşayan ve hayatı baştan sona kitaplar doldurabilecek kadar öykülerle dolu olan Bülent Türker idi.  Son derece renkli geçen etkinlikte Coşkun Sanat Merkezi kurucularından Ümit ve Nilay Coşkun’a ait fasıl grubu, iftar öncesi ve sonrasında harika bir performans sergileyerek konukları müzikal yolculuğa çıkardı.

SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Mert Okan’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda, Mart ve Nisan ayı içerisinde yapılan faaliyetler hakkında konuklara bilgi verildi. Daha sonra Bülent Türker’i kürsüye davet eden Mert Okan; “Konuğumuz sadece 3 saatlik uykuyla bir günü üç gün gibi yaşayan, kendisini iyiliğe ve Türk Bayrağı’na adamış bir insan. Bu akşam burada onunla birlikte olabildiğimiz için kendimi çok şanslı hissediyor ve bizleri kırmayarak geldiği için huzurlarınızda teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

FRANSA VE HOLLANDA’DA ÇANAKKALE SERGİSİ

Dünya tarihinin en kanlı savaşlarından birinin yaşandığı, buna karşılık Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük bir zaferle çıktığımız Çanakkale Savaşları ile ilgili belge ve bilgiler toplayan Bülent Türker’in, Fransa’da sergi açarak önemli bir misyonu yerine getirdiğini gösteren görüntülerle başlayan sunumu, konuklar tarafından büyük bir ilgi ve dikkatle izlendi. Daha sonra Hollanda’da bulunan 309 metrekarelik evini “Çanakkale Savaşları Müzesi” haline dönüştüren Türker’in bunu neden ve nasıl yaptığı anlatıldı.

ATATÜRK’ÜN TABANCASINI SATIN ALDI

Bülent Türker’i daha iyi anlamak için, onun Atatürk’e 1923 yılında Arjantin Cumhurbaşkanı tarafından hediye edilen, bir tarafında kendi adı, diğer tarafında “General Mustapha Pasha” yazan, ancak sonrasında bir şekilde kaybolan tabancayı yaklaşık 300 bin lira ödeyerek Londra’da bir müzayededen satın alma hikayesini bilmek gerekiyor.

CHRISTIE’S’TE MÜZAYEDEYE KATILABİLMEK İÇİN BÜYÜK ÇABA HARCADI

Bülent Türker, Londra’daki ünlü müzayede salonu Christie’s’te düzenlenen Antik Silahlar Müzayedesi’ne katılabilmek için büyük çaba harcadı. Evinin tapusundan banka ve kişisel bilgilerine kadar çok uzun işlemlerden geçen Türker, 15 bin Sterlin’den başlayan ve büyük çekişmeyle geçen açık artırmada 26 bin sterlin ödeyerek, tabancanın sahibi oldu. Diğer komisyonlar ve masraflarla birlikte bugünkü rakamlarla yaklaşık 300 bin TL’ye mal olduğu bilgisini paylaşan Bülent Türker; “Şimdi tek arzum onu Türkiye’ye getirmek, ama bürokratik engellerden dolayı bunu bir türlü yapamadım” şeklinde konuştu.

SKAL Marmara

KATILIMCILARA MÜZİK ZİYAFETİ

Buluşmanın sonunda Coşkun Sanat Merkezi kurucularından Ümüt ve Nilay Coşkun çiftine, SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Mert Okan tarafından SKAL Marmara bayrağı hediye edildi. Bülent Türker ise harika müzik ziyafeti için teşekkürlerini iletti.

Bülent Türker

HOLLANDA KRALİYET NİŞANI VE “EN İYİ KALPLİ İNSAN” ÖDÜLÜ

Aslen Kırklareli’nin Vize ilçesinden olan, Hollanda’da bir bankada temizlikçi olarak çalışmaya başlayıp, daha sonra çalıştığı bankada genel müdürlüğe kadar yükselen Bülent Türker’in hikayesini, Kadıköy Life Dergisi sayfalarında uzun uzun anlatacağız. Ancak onun için kırılma noktası olan iki ödül var ki, bunları yazmadan geçmek olmaz. Bunlardan biri, 2001 yılında Hollanda Kraliyet Nişanı’nı alması; üstelik bu onura layık görülen en genç insan olarak kayıtlara geçmesi. Diğeriyse, 2005 yılında Hollandalıların oylarıyla “40 Yılın En İyi Kalpli İnsanı” seçilmiş olması.

 

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor