Kadir Toprakkaya

SKAL İstanbul Kulübü 60. yılını kutladı

SKAL İstanbul Kulübü 60. yılını kutladı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

SKAL İstanbul Kulübü, kuruluşunun 60. yılını alışılmışın dışında özel bir gece ile kutladı. Radisson Blu Şişli Otel’de gerçekleşen buluşmaya yaklaşık 300 davetli katıldı.

Gecede iki önemli sürpriz vardı. Bunlardan biri, geçtiğimiz ay SKAL Dünya Başkanlığı’na seçilen David Fisher’in ilk resmi ziyareti için SKAL İstanbul Kulübü’nü tercih edip katılması, diğeri ise SKAL Internatonal İstanbul Kulübü Başkanı Bahar Birinci’nin Nebi Birgi ile birlikte gecenin sunuculuğunu yapıp, şovlara katılması oldu.

skal-istanbul-uyeleri

ÖDÜLLER 30 YIL ve ÜZERİNDE HİZMET VEREN ÜYELERE…

Etkinliğin bir başka farkı ise, her yıl düzenlenen ve sektörde en iyilerin belirlendiği SKALİTE Ödülleri’nin, bu yıl  SKAL International İstanbul Kulübü’ne 30 yıl ve üzerinde hizmet veren üyelerine verilmesiydi. Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Bahar Birinci; “Bu yıl turizmde yaşanan sıkıntılar nedeniyle turizmin çıtasını yükseltecek kişi ve kurumlar olmadığı için, ödülleri 30 yıl ve üzerinde hizmet veren kulüp üyelerine veriyoruz. Üyelerimiz geçmişte gösterdikleri başarılarla bu ödülleri çoktan hak ettiler. Geceyi hazırlarken 60 yılı bir geceye sığdırmak elbette çok zor oldu. SKAL International Dünya Başkanı David Fisher’in etkinliğimize katılıp bizlerle olması ayrıca memnuniyet yarattı” dedi.

nihat-boytuzun

NİHAT BÖYTÜZÜN’E ÖDÜL ve TEŞEKKÜR…

SKAL International İstanbul Kulübü’nün 60. kuruluş yılı kutlamasına İstanbul’un Turizmden Sorumlu Vali Yardımcısı İsmail Gültekin de katıldı. Gecede, geçtiğimiz hafta Dünya Seyahat Acenteleri Birliği (UFTAA) Kongresi’nin İstanbul’da gerçekleştirilmesini sağlayan Nihat Böytüzün’e teşekkür edilirken, katkılarından dolayı bir de plaket verildi. Hasta yatağından doktor kontrolünde geceye katılan Böytüzün, yaptığı konuşmada “Bu topluluk bambaşka bir topluluktur. Türkiye’nin dünyaya tanıtılmasında önemli rol oynamıştır. Benimle birlikte pek çok kişinin emeği geçmiştir. Huzurlarınızda Türkiye’den, Hindistan’dan, İngiltere’den, İspanya’dan emek veren, destekleyen dostlarıma teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

SKAL İstanbul

SKAL İstanbul Başkanı ile birlikte SKAL International kapsamında üç dünya başkanının yan yana geldiği bu fotoğraf, gecenin karesi olarak kayıtlara geçti. Salih Çene, Bahar Birinci, David Fisher ve Hülya Aslantaş…

skal-tostu

Etkinlikte yaşanan bir başka ilk ise, geleneksel SKAL TOSTU’nun 4 dilde yapılmasıydı. Bahar Birinci’nin Türkçe, Hülya Aslantaş’ın Fransızca, Salih Çene’nin İspanyolca ve SKAL Dünya Başkanı David Fisher’in İngilizce olarak yaptırdığı SKAL TOSTU, katılımcılardan büyük ilgi gördü…

skal-istanbul-turizmciler

nebi-birgi

SKAL Istanbul

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su