Kadir Toprakkaya

SKAL İstanbul, “Hamsili Pilav” gecesinde buluştu

SKAL İstanbul, “Hamsili Pilav” gecesinde buluştu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

SKAL İstanbul Kulübü’nün Ocak ayı buluşması, geleneksel hale getirdikleri “Hamsili Pilav Gecesi” olarak gerçekleşti. Harbiye Konak Oteli’nin ev sahipliği yaptığı gecede SKAL İstanbul Kulübü üyeleri, bir yıldır özlemini çektikleri hamsili pilavı adeta silip süpürdü.

SKAL İstanbul Kulübü Başkanı Bahar Birinci’nin konuklara yaptığı “hoşgeldiniz” konuşmasının ardından başlayan sohbet dolu gecede, turizm konuşulmadı. Etkinliğe, İstanbul Turizm Atölyesi Direktörü Tülin Ersöz ile Tüm Aşçılar Federasyonu Başkanı Yalçın Manav da katıldı.

SKAL Istanbul

KONAK OTEL, KONUK SEVER OTEL

Hamsili pilavın İstanbul’da en iyi yapıldığı adreslerden biri olan Konak Otel’in, bu özelliğini müşterileri için değil sadece dostları için kullandığı bildirildi. 2007 yılından beri her yıl Ocak veya Şubat aylarında SKAL İstanbul Kulübü üyelerini “Hamsili Pilav” gecesinde buluşturan otelin sahibi Savaş Gürsel, TOURMAG Turizm Dergisi’ne yaptığı açıklamada; “Tam 11 yıldan beri büyük bir zevkle dostlarımı bu özel lezzet ile burada buluşturuyor ve bundan da eşim Dilek ve kızım Aslı Gürsel başta olmak üzere tüm Konak Otel ailesi olarak büyük keyif alıyoruz” dedi.

SKAL istanbul

40 YILLIK GENEL MÜDÜRE 60. EVLİLİK YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI

“Hamsili Pilav” gecesi, bir de sürpriz kutlamaya sahne oldu. Harbiye Divan Oteli’nde tam 40 yıl boyunca genel müdürlük görevinde bulunan Orhan Başdoğan için, Konak Otel tarafından bir evlilik yıldönümü kutlaması yapıldı. Orhan & Ayhan Başdoğan çifti, 17 Ocak 1957 tarihinde evlenmişlerdi. Çok az çifte kısmet olan bu özellik herkesi şaşırttı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su