Haber Merkezi

Siirt’in güzellikleri amatör fotoğrafçıları büyülüyor

Siirt’in güzellikleri amatör fotoğrafçıları büyülüyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Siirt’te amatör fotoğrafçılar, kentin tanıtımına destek amacıyla doğal ve tarihi güzellikleri fotoğraflayarak sosyal medyadan paylaşıyor.

Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi, Halk Eğitim Merkezi ile Siirt Valiliği’ne bağlı Gençlik ve Kültür Evi bünyesinde faaliyet yürüten fotoğrafçılık kulüpleri, kentin tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla her hafta farklı bir mekana yürüyüş gerçekleştiriyor. Hafta sonları toplanan 50’yi aşkın genç fotoğrafçı, her hafta kentin tarihi ve turizm alanlarına dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenliyor.

Siirt

KENTİN TANITIMINA GÖNÜLLÜ KATKI

Kent merkezinde tarihi Ulu Cami, Siirt evleri ve Tillo ilçesinde Kaletül Üstad Tepesi ziyaretinin ardından doğa güzelliğiyle bilinen Botan Vadisi’ne yüksekten hakim bir noktada bulunan Rasıl Hacar’ı (Deliklitaş) görüntüleyen amatör fotoğrafçılar, çektikleri görselleri sosyal medyada paylaşarak kentin tanıtımına katkı sunuyor. Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin, fotoğraf kulüplerinde eğitim gören genç fotoğrafçılar ile kentin tarihi ve turizm alanlarına dikkat çekmek amacıyla her hafta yürüyüş gerçekleştirdiklerini söyledi.

TERÖRLE DEĞİL, TURİZM İLE DİKKAT ÇEKMEK İSTENİYOR

Bölgenin terörle değil, turizm ile dikkat çekmesi için farklı sosyal aktivite çalışmaları yürüttüklerini ifade eden Tekin, şöyle konuştu: “Kentimiz, bölgenin doğal güzellikleri ve tarihi mekanlarıyla zengin bir yer. Bugüne kadar malum terör olayları nedeniyle bir türlü güzellikleriyle ön plana çıkmadı. Kentimizin turizm alanlarına dikkat çekmek istiyoruz. Bunun için 60 kişiden oluşan fotoğrafçı grupları her hafta bir tarihi mekana yürüyüp, çektikleri fotoğrafları sosyal medyada yayınlayarak, kentin doğa ve tarihi alanlara dikkat çekiyor.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su