Un autre aspect de la célèbre abbaye cistercienne de Fontenay. Je trouve que l'éclairage naturel met en valeur la beauté des lignes.

 Kadir Toprakkaya

Seyahatte son trend Avrupa’da tekne gezileri

Seyahatte son trend Avrupa’da tekne gezileri
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Son yıllarda Avrupa’da oldukça yaygınlaşan tekne gezileri her yaştan gezginin ilgisini çekiyor. Seyahat anlayışındaki bu değişim “slow travel/yavaş seyahat” anlayışının yayılmasına paralel olarak değerlendirilebilir. Koşturmadan ve sınırlı sayıda insanla seyahat etmenin konforu bu gezileri cazip hâle getiriyor. FEST Travel bu anlayışla uzun zamandır gerçekleştirdiği tekne gezilerine bir yenisini ekledi: “Barka ile Burgonya”.

Burgonya Fransa’nın doğusunda özellikle bağları ve mutfak kültürü ile dikkat çeken bir bölge. “Pinot Noir” ve “Chardonnay” üzümlerinin ana vatanında üzüm ve bağcılık kültürünü tanımak, mahzenleri görmek ve tadım yapmak harika bir deneyim sunuyor. Ayrıca UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fontenay Manastırı, Rönesans duvar resimleriyle ünlü Ancy-Le-Franc Şatosu ve daha birçok katedral, manastır ve şato bu bölgede yer alıyor.

FEST Travel’ın 15- 21 Mayıs 2016 tarihlerindeki gezisi ‘’La Belle Epoque’’ adlı barka ile Burgonya Kanalı’nda konaklamalı gerçekleşiyor. Eskiden Paris’e tomruklar taşımak için kullanılan bu tekne; yoğun emekle konforlu şık, rahat, geniş bir yüzen otele dönüştürülmüş. İdeal bir konaklama ve muhteşem Burgonya mutfağından lezzetler sunmaya başlamış.

Kanalın yan yollarından kıyıya kolayca ulaşmak gezinin rotasını zenginleştiriyor. Teknenin kıyıya yanaştığı güzel ortaçağ kasabalarında doğa yürüyüşü ve bisiklet gezileri yapmak mümkün. Bölgenin tarihiyle ilgili müze, katedral ve şatoların gezilmesi de programı tamamlıyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su