Kadir Toprakkaya

‘Şehrin İyi Hali’ne büyük ilgi

‘Şehrin İyi Hali’ne büyük ilgi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Akbank’ın yıllardır çalışanlarıyla yürüttüğü gönüllülük projelerini üniversiteli gençlere taşıdığı “Şehrin İyi Hali” gönüllülük projesine üniversiteli gençler yoğun ilgi gösterdi. Bir aylık başvuru süresi bitmeden üç gün içinde kontenjanların dolmasıyla gençler önümüzdeki günlerde toplum yararına TOG, TURMEPA ve Yedikule Hayvan Dostları Derneği (YHDD) ile işbirliği çerçevesinde gönüllülük çalışmalarına başlayacaklar.

Akbank olarak gençlerin “Şehrin İyi Hali” gönüllük projesine gösterdiği ilgiden Akbank olarak çok mutlu olduklarını vurgulayan Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, “Akbank içinde başlattığımız gönüllülük projesini, bu yıl da Caz Festivali kapsamında gençlerle birlikte hayata geçirmek istedik. Duyurusuna sosyal medya üzerinden başlamamızla birlikte projeye çok kısa sürede hedeflediğimizden daha fazla talep geldi. Gençlerin hızla büyüyen bu ilgisi ve duyarlılığı şehirlere iyilik getirecek, bundan sonraki gönüllülük projelerimizde de bize ilham verecek” dedi.

“Şehrin İyi Hali” projesi kapsamında; 100 genç Ekim ayı başında Adalar’da TURMEPA ile birlikte kıyı temizliği yapacak, 100 genç ise 5- 8 Ekim tarihlerinde de Yedikule Hayvan Barınağı Dostları Derneği ile barınak hayvanlarının bakımına yardımcı olacaklar. Ayrıca 25 ilden 100 genç yaşadıkları illerde TOG ile işbirliği kapsamında kitap toplama kampanyasından fidan dikimine, huzurevi ziyaretlerinden engelli çocuklarla etkinliklere kadar pek çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirecekler. Ekim ayı sonunda ise yine 100 genç İstanbul’da bir okulun yenilenme çalışmasında görev alacaklar.

“Şehrin İyi Hali” projeleri kapsamında toplum yararına projelerde gönüllü olan 18-26 yaşındaki 400 genç, Akbank Caz Festivali kapsamında, 30 Ekim günü gerçekleşecek konseri en önden, kendilerine ayrılmış özel alandan izleyecek.

1442579387_150918_CAZ_KSS_50x70cm_BASIN3

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su