Cenay Toprakkaya

Sağlık turizminin en popüler tatil rotaları EMITT’te

Sağlık turizminin en popüler tatil rotaları EMITT’te
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında gösterilen Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Fuar kapsamında ilk iki gün turizm profesyonelleri, üçüncü ve dördüncü gün ise tatilciler ağırlanacak. Yılın yorgunluğunu atmak ya da tedavi olmak isteyenler SPA, kaplıca ve medikal tedaviler sunan turizm merkezlerini EMITT’te inceleyebilecek, cazip fiyatlı paket turları satın alabilecek, erken rezervasyon kampanyaları ile daha avantajlı seyahat edebilecek.

SAĞLIK TURİZMİ ÖZEL BÖLÜMÜ AÇILACAK

EMITT fuarında son dönemde yoğun ilgi gören sağlık turizmi için bu sene “Sağlık Turizmi Özel Bölümü” de yer alacak. Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı 30’a yakın ülkenin katılım göstereceği Sağlık Turizmi Özel Bölümü’nde, tedavi ve estetik amaçlı birçok sağlık merkezi bulunacak. Sağlık Bakanlığı da büyük bir alanda fuara katılacak.

EMITT

TÜRKİYE, SAĞLIK HİZMETLERİNDE SON DERECE CAZİP

ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın, fuar ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Türkiye’yi tercih eden başlıca ülkeler arasında komşu ülkeler, Avrupa, benzer din ve kültüre sahip Asya ve Arap ülkeleri göze çarpıyor. Avrupa’nın (İngiltere, Fransa ve Almanya) yaşlı nüfus oranının artmasıyla sağlık harcamaları da giderek artıyor. Özellikle bazı yabancı ülkelerde tedavi masraflarının yüksek olması ve bekleme zamanlarının uzunluğu nedeniyle, hastalar başka ülkelerde sağlık hizmeti almaya yöneliyor. Türkiye’nin bilim ve tıp teknolojisinde önemli yol almış olması, sağlık sektöründe donanımlı ve işinin ehli personelin hizmet vermesi ise Türkiye’yi cazip kılıyor.

ESTETİK AMAÇLI SEYAHATLERİN SAYISI GİTTİKÇE ARTIYOR

Öte yandan, estetik amaçlı seyahatler de gün geçtikçe artıyor. Sağlık-güzellik alanında operasyon geçirmek için Türkiye’ye gelen turistler, aynı zamanda ülkemizi ve tarihi dokusunu da tanımak istiyor. Son yıllarda görülen artışın ülkemize bu alanda daha fazla katkı sağlayabileceğimiz düşüncesiyle 21. EMITT Turizm Fuarı’nda Sağlık Turizmi Özel Bölümü’nü hayata geçirme kararı aldık. EMITT’te ziyaretçilerimiz yurt dışı ve yurt içinden sağlık turizmi rotalarını detaylı inceleyebilecek, bütçelerine uygun seçtiği tatil noktalarını cazip fiyat avantajlarıyla paket tur olarak alabilecekler. Katılımcılarımız, fuar kapsamında erken rezervasyon kampanyalarıyla ziyaretçilerimize avantaj sağlayacak ” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su