Haber Merkezi

Safranbolu’ya uzun vadeli içme suyu sağlanacak

Safranbolu’ya uzun vadeli içme suyu sağlanacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından, Safranbolu’ya uzun vadeli içme suyu sağlayacak projenin sözleşmesi imzalandı. Yapılan açıklamada, bölgenin 2050 yılına kadar olan su ihtiyacının karşılanacağı bildirildi.

Doğal güzellikleri ile bölgenin turizm cenneti olan Safranbolu’nun uzun vadeli olarak içme suyunu garantiye almak için harekete geçildiği, yapım sözleşmesi imzalanan Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi Projesi kapsamında günde 35 bin metreküp su arıtma kapasitesine sahip bir adet arıtma tesisi, su iletim hatları, su depoları ve rehabilitasyonu yapılacağı ifade edildi.

Veysel Eroğlu

2019’DA HİZMETE GİRMESİ PLANLANIYOR

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sözleşmesi imzalanan projenin tamamlanmasıyla ilçe merkezinin yanı sıra 4 köyde de 2050 yılına kadar olan içme suyunun garanti altına alınacağını ifade ederek; “Proje kapsamında 22 bin 750 metrelik bir isale hattı ile yılda 12,7 milyon metreküp su arıtma kapasitesine sahip bir arıtma tesisi inşa edeceğiz. Bu tesisleri 2019 yılı sonunda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su