Cenay Toprakkaya

Rixos Sailing Cup Göcek sona erdi

Rixos Sailing Cup Göcek sona erdi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bu yıl ilki “Dostluk Kazansın” sloganı ile gerçekleşen Rixos Sailing Cup Göcek 2016, 6-9 Ekim tarihleri arasında Rixos Premium Göcek Suites & Villas’ta yelken severlerle buluştu. Sponsorluğunu Lexus, Godiva ve Marintürk’ün üstlendiği organizasyona, 15 tekne ve 130 sporcu katıldı.

Rixos Sailing Cup

Rahatlık ve yüksek konforun yanında keyifli bir tatilden beklenen her şeyi sunan Rixos Premium Göcek Suites & Villas’ın ev sahipliğinde, Akdeniz bölgesinin huzurlu doğası ve denizine sahip Göcek Koyu’nda gerçekleşen Rixos Sailing Cup 2016 tamamlandı. Marintürk işbirliğiyle Göcek’in mavi sularında bu yıl ilki gerçekleşen Rixos Sailing Cup’ta 15 tekne ve 130 sporcu kıyasıya yarıştı. 6 Ekim’de açılış partisi ile yelken severlere merhaba diyen Rixos Sailing Cup Göcek 2016, cemiyet hayatının önde gelen isimlerini, basın mensuplarını ve yelken severleri ağırladı.

rixos-sailing-cup-yelken-yarislari-sona-erdi-3

SANAT DÜNYASI DA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Bayan yelken severlerin yoğun ilgi gösterdiği yarışlara, sanat dünyasından Sibel Tüzün ve Simge Sağın da katıldı. Rixos Sailing Cup, birbirinden çekişmeli yarışlar ve eğlenceli aktivitelerin ardından 9 Ekim’de ödül töreni ve kapanış partisiyle birlikte sona erdi. “Dostluk Kazansın” sloganıyla üç gün boyunca heyecan ve eğlence dolu mücadelelerin yaşandığı Rixos Sailing Cup’ta IRC kategorisinin birincisi “Clavella” isimli tekne ile Leo Koff ve ekibi olurken; Freshmen 1 kategorisinde “Jarramas” isimli tekne ile Erol Toprak ve ekibi, “Freshmen 2” kategorisinde ise “Kerem Can” isimli tekne ile Bülent İnce ve ekibi birinci oldu.

rixos-sailing-cup-yelken-yarislari-sona-erdi-2

GELENEKSEL HALE GETİRİLECEK

Rixos Sailing Cup Göcek 2016’nın çok heyecanlı bir yarışa ev sahipliği yaptığını belirten Rixos Premium Göcek Suites & Villas Genel Müdürü Burç Özarutan; “Rixos olarak spora destek olmak, şirket politikalarımızın en önemli maddeleri arasında bulunuyor. Bugüne dek pek çok sportif organizasyon düzenledik ve bu etkinliklere sponsor olarak destek verdik. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Rixos Sailing Cup Göcek 2016 ise, gerçekten çok emek vererek ve keyifle gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik oldu. Önümüzdeki yıllarda da Rixos Sailing Cup’ı geleneksel olarak devam ettirmek için şimdiden hazırlıklara başladık”  dedi.

rixos-sailing-cup-yelken-yarislari-sona-erdi-1

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su