Hava Asal

Rixos Antalya’dan Dubai’ye taşınıyor

Rixos Antalya’dan Dubai’ye taşınıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Rixos Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, yeni projelerinin çoğunun Ortadoğu, Afrika ve Asya’da olacağınıbelirterek  “Bölgeyi Antalya’dan yönetmek zor olacaktı. Bu nedenle operasyonlarımızı yönetmek için Dubai’yi bölgedeki merkezimiz yaptık” dedi.

Kazakistan’da da bir yönetim merkezlerinin bulunduğunu dile getiren Tamince, buradan da Rusya, Azerbaycan ve ileride planladıkları Çin operasyonlarının yönetimini gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Rixos Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Türkiye’deki operasyonlarını Antalya’dan yürüttüklerini hatırlatarak, “Yeni projelerimizin çoğu Ortadoğu, Afrika ve Asya’da olacak. Bu bölgede büyüyeceğiz. Bölgeyi Antalya’dan yönetmek zor olacaktı. Bu nedenle operasyonlarımızı yönetmek için de Dubai’yi bölgedeki merkezimiz yaptık. Dubai’de yaşayan yeni CEO’muz Buğra Berberoğlu da çalışmasını buradan sürdürecek. Böyle bir stratejiye gittik” açıklamasında bulundu.

Tamince, açmayı planladıkları 10 otelin dokuzunun yurtdışında olacağının da altını çizerek, şöyle konuştu:

“Türkiye’de otel bazında çok fazla büyüme alanı kalmadı. Dünyada birçok yerde var olmamız gerekiyor. Antalya’dan dünyadaki operasyonları yönetmek zor. Bu nedenle Dubai’de bir yapılanmaya gittik. Zaten burada iki tesisimiz var, iki tane daha yeni planlıyoruz. Maldivler, Afrika ve Mısır’da da işlerimiz var. Buradaki operasyonlarımızı çok kısa sürede iki katına çıkarma hedefindeyiz. Bu bölgedeki büyümemizi daha iyi yönetmeyi amaçlıyoruz.”

Tamince, Dubai’de yönetim merkezlerinin yeni bir binada yer almayacağını ve buradaki yönetimlerinin var olan otellerdeki ofislerden sürdürüleceğini de kaydetti. Tamince, Dubai’nin dünyadaki bütün büyük otel zincirlerinin bir yönetim merkezinin bulunduğu şehir olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor