Martin Sonka of the Czech Republic performs during qualifying day at the eighth round of the Red Bull Air Race World Championship at Indianapolis Motor Speedway, United States on October 14, 2017. // Andreas Langreiter / Red Bull Content Pool // AP-1THJ9UEAN1W11 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Martin Sonka of the Czech Republic performs during race day at the eighth round of the Red Bull Air Race World Championship at Indianapolis Motor Speedway, United States on October 15, 2017. // Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool // AP-1THU3M9E52111 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Peter Besenyei of Hungary flies during a demo flight to announce the return of the Red Bull Air Race World Championship 2014 in Putrajaya, Malaysia on October 7, 2013.

 Haber Merkezi

Red Bull Air Race, Abu Dhabi’de başlıyor

Red Bull Air Race, Abu Dhabi’de başlıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Uçaklarla akrobatik hareketler yapan cesur pilotların yarıştığı Red Bull Air Race’in 2018 sezonu Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de başlıyor. İzleyenleri kendisine hayran bırakan etkinlik sezon boyunca 8 farklı ülkeye gidecek ve şampiyon Kasım ayında belli olacak. Bu sezon da birçok isim birincilik için yarışacak. Son şampiyon Yoshihide Muroya ile birlikte geçtiğimiz sezon sürpriz bir çıkış yakalayan Kirby Chambliss ve Martin Sonka da ilk sıra için çabalayacak.

İLK ASYALI ŞAMPİYON YOSHİHİDE MUROYA

Yarış uçaklarının üstünde hız ve dengeyi birleştirerek akrobatik hareketler yapan pilotların kozlarını paylaştığı Red Bull Air Race’de hasret sona erdi. Birbirinden tecrübeli pilotların, kimi zaman deniz üstünde kimi zaman ise ormanlık alanda 20 metreye kadar alçalabildiği organizasyonun 2018 sezonu, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de start alıyor. Geçtiğimiz sezon şampiyonluk yarışından Japon pilot Yoshihide Muroya galip çıkmıştı. Son ayak olan Indianapolis’te birinciliği kimseye kaptırmayan Muroya, ‘ilk Asyalı şampiyon’ unvanını elde etmiş ve tarihe ismini altın harflerle yazdırmıştı.

Red Bull

SON ŞAMPİYON MUROYA YİNE FAVORİ

Red Bull Air Race’in 2018 sezonunda ise 8 ayak düzenlenecek. Abu Dhabi’de birincilerin belirlenmesinin ardından Fransa-Cannes, Macaristan-Budapeşte, Rusya-Kazan, Amerika Birleşik Devletleri-Indianapolis gibi güzelliği dünyaca ünlü şehirlerde yarışlar düzenlenecek, şölen Kasım ayında tamamlanacak. Air Race’de birincilik koltuğunu kapmak için yine birçok isim mücadeleye girecek. Son şampiyon Muroya yine favori. Muroya’nın ardından ise geçen sene ilk sırayı son yarışta kaçıran isimler geliyor: Amerikalı Kirby Chambliss, Çek Martin Sonka ve Kanadalı Pete Mcleod.

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor