Cenay Toprakkaya

Polonyalılar Beykoz’da

Polonyalılar Beykoz’da
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Polonya Ulusal Meclis Başkanı Marek Kuchcinsk, Polonya Başkonsolosu Grzegorz Michalski ve beraberindeki heyet, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından heyet, Polonezköy’de ağırlandı.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette Türkiye ile Polonya arasındaki kültürel bağ, dostluk ve ikili ilişkiler hakkında istişarelerde bulunuldu. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi ve milletimizin kahramanlığının da konuşulduğu sohbette Başkan Çelikbilek, misafirlerine Beykoz hakkında çeşitli bilgiler verdi.

polonyalilar-beykozda-4

BEYKOZ’DA HER ALANDA YAPILAN ÇALIŞMALAR AKTARILDI…

Polonya Ulusal Meclis Başkanı Marek Kuchcinsk, 15 Temmuz’da Türk milletinin verdiği mücadelenin takdire şayan olduğu belirterek; bu bağlılık, birlik ve inancın bütün dünyaya örnek olması gerektiğini söyledi. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Polonyalı misafirlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek; sanat ve kültürle iç içe, doğal güzellikleriyle bir cazibe merkezi olan Beykoz’da ilçe sakinlerine yönelik eğitim, spor, turizm, altyapı gibi birçok alanda yapılan çalışmaları aktardı.

Polonya

50 YILI AŞAN EVLİLİKLERE NİŞAN TAKDİM EDİLDİ…

Makam ziyaretinin ardından heyetler, Polenezköy’de ağırlandı. Polonezköy’de yaşayan Polonyalı vatandaşlarla birlikte öğle yemeği yendi. Program kapsamında Polonezköy’de yaşayan ve 50 yılı aşkın evli çiftlere Polonya Ulusal Meclisi tarafından verilen nişanlar, protokol mensuplarınca takdim edildi.

polonyalilar-beykozda-1

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su