Hava Asal

PGA Avrupa yıllık kongresi ve ITC Şampiyonası Antalya’da

PGA Avrupa yıllık kongresi ve ITC Şampiyonası Antalya’da
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

2014 Yılı PGA Avrupa (Avrupa Profesyonel Golf Dernekleri) Yıllık Kongresi ve Uluslararası Takımlar Şampiyonası (ITC) ikili etkinliği 8-11 Aralık tarihleri arasında Dünya’nın en iyi golf sahaları arasında gösterilen Gloria Golf Resort’un ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Bugüne kadar geleneksel olarak İspanya ve Portekiz’de gerçekleşen Yıllık Kongre ve ITC, Türkiye’de yine bir ilke imza atan Gloria Hotels&Resorts ile yaptığı üç senelik anlaşma ile artık Gloria Golf Resort’te düzenlenecek.
PGA Avrupa İdari Başkanı Ian Randell, “Gloria ile PGA Avrupa Yıllık Kongresi ve Uluslararası Takımlar Şampiyonası’nın ev sahibi ve ‘PGA Avrupa’nın tercih edilen mekanı olarak üç yıllık bir ortaklığa girmekten büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi.

Ian Randell sözlerine “Yıllık Kongre ve ITC’nin, Gloria Hotels & Resorts ile yıllardır süregelen ilişkimizi daha da sağlamlaştıracağından ve hem kongre delegelerinin hem de ITC’de birbirleri ile kıyasıya yarışacak oyuncuların, Gloria’nın kapsamlı tesislerinde harika bir hafta geçireceğinden eminiz” diye devam etti.

PGA Avrupa ile PGA Avrupa Yıllık Kongresi ve Uluslararası Takımlar Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaktan ve ortaklığa imza atmaktan Gloria Hotels & Resorts adına çok mutlu olduklarını dile getiren Gloria Hotels & Resorts CEO’su Öznur Özdemir Özaltın ise açıklamasında, “Yıllardır birçok uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmış olan Gloria markası, Avrupa’nın önde gelen otel ve golf komplekslerinden biri olma konumunu çok daha güçlendirecek. Önümüzdeki yıllarda PGA Avrupa üyelerine ve misafirlerine ev sahipliği yapmak, Türkiye’de ve Avrupa’da golfün teşvik edilmesine destek vermek ayrıca PGA Avrupa ile birlikte çalışacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız” dedi.

Düzenlenecek olan yıllık olağan kongrede, ulusal PGA’ların Başkan ve CEO’ları, federasyonlar ve Avrupa’nın önde gelen golf kurumlarının liderleri bir araya geliyor. Sporun kendi bölgelerindeki durumunun da tartışılacağı kongrede sadece golf dünyasından değil diğer sektörlerden de önemli konuşmacılar davetli olarak katılacak. ITC’de ise PGA Avrupa üyesi 36 ülkeden gelen takımlar, Gloria Yeni Saha’da 72-delikli strokeplay’de yarışacak. Her gün üç kişiden oluşan takımlardan alınan bireysel en iyi iki skor, genel takım puanı olarak sayılacak. Oyuncular, 2013 şampiyonu Hollanda PGA’nın skorunu geçmeye çalışacak.

İki adet 18 delikli, bir adet 9 delikli toplam 45 delikli golf sahalarıyla Dünya’nın en iyi golf destinasyonlarından biri olan Gloria Golf Resort’ün birçok defa ev sahipliği yaptığı PGA Avrupa onaylı Beko Classic 2014 organizasyonu da kongreden bir hafta önce, 4-6 Aralık tarihleri arasında Gloria’da gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor