Haber Merkezi

Pamukkale’de balon uçuşları yeniden başladı

Pamukkale’de balon uçuşları yeniden başladı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan “beyaz cennet” Pamukkale’de balon uçuşları yeniden başladı. Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, balon uçuşlarının başlamasıyla dolayısıyla düzenlenen törende Pamukkale’nin sadece Denizli’nin değil, Türkiye’nin turizm değeri olduğunu söyledi.

balon uçuşları

Bölgenin balon turizmiyle daha da canlanacağını vurgulayan Altıparmak; “Balon turları daha önce başlamıştı ancak çeşitli nedenlerle ara verilmişti. Balon turlarına ara verilmesini eksiklik olarak görmüştük. Arkadaşlarımızla çalışma yaptık ve Güney Ege Kalkınma Ajansı, 450 bin liralık katkı sundu. Balon turuyla bölgede görsel açıdan güzel görüntüler ortaya çıkacak” dedi.

KENT TURİZMİNE KATKI VERECEK

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, kent turizminin balon turlarıyla çok farklı noktaya geleceğini ifade etti. Özel bir firmanın yetkilisi Nejat Öksüz de balon uçuşlarını belirli bir seviyeye getirdikten sonra okul açarak, pilot yetiştirmek istediklerini dile getirdi. Balon turu fiyatının yabancı turistler için 150 avro olarak belirlendiğini aktaran Öksüz, yerli turist ve kurumlar için ise promosyon çalışması yapacaklarını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su