Cenay Toprakkaya

Osmaniye kültürel mirasına sahip çıkıyor

Osmaniye kültürel mirasına sahip çıkıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Tarihi Kentler Birliği üyesi olan Osmaniye Belediyesi ile Osmaniye Korkut Ata Gençlik Spor ve Doğa Derneği, tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkmak adına her hafta bir kaleye gezi düzenleyecek.

Belediye ile Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı’nın (ÇEKÜL) katkılarıyla düzenlenecek olan gezilerde tarihi ve kültürel miras olan kaleler, katılımcılar tarafından fotoğraflanacak ve daha sonra sergilenecek. Belediye Meclis Üyesi ve ÇEKÜL Vakfı Osmaniye Temsilcisi Oğuzhan Saçıkara, konu ile ilgili yaptığı açıklamada tüm Çukurova’nın kimliğini belirleyen düzeyde kültürel değerlere sahip olunduğunu belirterek; “Valilik ve belediyenin hazırlamış olduğu Kültür Rotası Projesi ile kentteki tarihi ve kültürel değerler, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanıtılacak” dedi.

Osmaniye

Geziler kapsamında tarihi ve kültürel miras olan kaleler, katılımcılar tarafından fotoğraflanacak ve daha sonra sergilenecek…

KALELER ŞEHRİ

Korkut Ata Gençlik, Spor ve Doğa Derneği Başkanı Murtaza Çil ise, “Kaleler Şehri Osmaniye” olarak bilinen kentin tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmak adına bu gezileri gerçekleştirdiklerini belirtti. Çil, kültür gezileri kapsamında desteklerini esirgemeyen belediyeye, katılımcılara ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su