Cenay Toprakkaya

Muğla’da mart ayında deniz keyfi

Muğla’da mart ayında deniz keyfi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Muğla’nın gözde turizm merkezlerinde sıcak havayı fırsat bilenler, sahillerde dolaşmanın ve denize girmenin keyfini çıkardı. Hava sıcaklığının 21 derece ölçüldüğü Ula ilçesi Akyaka’da bazı vatandaşlar sahilde yürüyüp, kafelerde kitap okudu.

Gökova Körfezi’nin “cennet köşesi” olarak tabir edilen ve her mevsim maviyle yeşilin bir arada olduğu Akyaka’da sıcak havayı fırsat bilenler, oltalarıyla balık avladı. Bazı tatilciler de kano keyfi yaptı. Havanın 23, deniz suyu sıcaklığının da 16 derece ölçüldüğü Marmaris’te sıcak havayı değerlendirenler ise denize girdi. Bazı vatandaşlar plajda güneşlenirken, bazıları sahilde balık tutmayı tercih etti. Bodrum ilçesinde de sahilde yoğunluk yaşandı. Yerli ve yabancı turistler Cumhuriyet Caddesi, Kumbahçe sahili, Paşatarlası ve Kale caddelerinde yoğunluğa neden oldu. Bazı turistler, çocuklarıyla denize girip güneşin tadını çıkardı, balık tuttu.

Muğla

GÜZEL HAVANIN KEYFİNİ DOYASIYA ÇIKARDILAR

Bodrum sahilinde denize giren Ömer Salgar, hava sıcaklığının yükselmesiyle Bodrum’da deniz suyunun da ısındığını belirterek; “Mart ayında denize girmek gerçekten güzel bir duygu. Denize girmeyi uzun zamandır özlemiştik. Bugün hava ve deniz çok güzel” dedi. Ortaca ilçesinin turistik Dalyan Mahallesi’nde tatilciler, günübirlik tekne turlarıyla Dalyan Kanalı’nı gezme ve kaya mezarlarını görme fırsatı yakaladı. Tekneyle kanal gezisinin ardından İztuzu Plajı’na ulaşan tatilciler, sahilde yürüyüş yaptı.

 

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor