Kadir Toprakkaya

Morgans Grubu İstanbul’da ilk butik otelini açtı

Morgans Grubu İstanbul’da ilk butik otelini açtı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İstanbul Karaköy’ün önemli tarihi mekanı Büyük Balıklı Han’da ilk butik oteli “10 Karaköy, A Morgans Original” kapılarını açan Morgans Grup Türkiye pazarına girdi..

19 Kasım 2014 Çarşamba – Los Angeles, New York, San Francisco, South Beach ve Londra dan sonra Türkiye pazarına giren Morgans
Grup, Büyük Balıklı Han ın bulunduğu tarihi binada 18 Kasım da ilk otelini açtı. Türkiye de butik otel anlayışına yeni bir boyut kazandıracak olan 10 Karaköy A Morgans Original, şehrin kültür ve tarih merkezi olarak kabul edilen
Karaköy de yer alıyor.
TARİHSEL DOKU ÖN PLANDA
19 uncu yüzyılda hastane olarak kullanılan Büyük Balıklı Han ın tarihi yapısı bozulmadan yenilenen binanın mimarlığını ödüllü mimar Sinan Kafadar- METEKS Grup üstlendi. Otelin sanat danışmanlığında ise Tuğba Doğan ve Evren Basık ın imzası yer alıyor. 10 Karaköy A Morgans Original da 71 oda yer alıyor. Otelde 25 Standart Oda, 17 Superior Oda, 24 Deluxe Oda, 3 Loft Suite, 1 Loft Terrace Suite ve 1 Penthouse bulunuyor. Konforun şık detaylarla harmanlandığı odalarda LED TV, kasa, IPod docking station ve espresso makinesi bulunuyor.

10 Karaköy, A Morgans Original hakkında:
Karaköy Limanı na 3 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan otel, Sultanahmet e 4 km, Taksim e 3 km, Atatürk Havalimanı na ise 20 km uzaklıkta yer alıyor.

Otel misafirlerinin yanı sıra Karaköy müdavimlerine de hitap edecek olan otelin terasında yer alan Rudolf Sky Terrace eşsiz manzarası ile dikkat çekiyor. Otelin giriş katında yer alan 37 kişilik Rudolf Bar da ise, yerli ve yabancı her markadan şarabın yer aldığı geniş bir şarap kavı bulunuyor.

Otelin bünyesinde dünyaca ünlü şef Rudolf Van Nunen in restoranı Rudolf yer alıyor. 22 yıldır Türkiye de yaşayan ve Türk damak zevkine ilişkin tüm detaylara hakim olan Rudolf Van Nunen 82 kişi kapasiteli restoranında Akdeniz ve dünya mutfağından örneklere yer veriyor. Konumlandırma olarak iş merkezlerine yakınlığıyla da öne çıkan 10 Karaköy A Morgans Original da, 73 metrekarelik 70 kişi kapasiteli toplantı salonu da yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor