Kadir Toprakkaya

Kuşadası’na ziyaretçi akacak!

Kuşadası’na ziyaretçi akacak!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kuşadası 5-8 Kasım tarihleri arasında Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı ile Ege Canlı Hayvan Fuarı’na, 6-7 Kasım tarihlerinde ise 3. Ulusal Süt Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kuşadası Efes Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan canlı hayvan fuarları ile Süt Zirvesi kapsamında Kuşadası’na dört günde 80 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

unnamed

5-8 Kasım tarihleri arasında Kuşadası Efes Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Anadolu Expo 2. Canlı Hayvan Fuarı, Ege Canlı Hayvan Fuarı ve Süt Zirvesi ile ilgili olarak Kuşadası Belediyesi’nde Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ile Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın da katıldığı bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

12004880_1655469594694747_2620253181373193257_n

Toplantıda fuarlar ilgili olarak bilgi veren Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, ilki geçtiğimiz yıl İzmir’de düzenlenen canlı hayvan fuarını bu yıl Kuşadası’na taşıma kararı aldıklarını söyledi. Efes Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan fuarlarda canlı hayvanların sergilenecek olmasının yanı sıra yarışmalar, açık arttırmalar ve çekilişler yapılacağını ifade eden Ceylan “Kuşadası’nın güzelliklerinden yararlanarak katılımcı firmalara 4 gün boyunca konaklama imkanı sağladık. Taşımalı ziyaretçi organizasyonu ile 80 bine yakın ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca alım heyetleri organize ettik” şeklinde konuştu.

Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, bu tip etkinliklerin Kuşadası’nda yapılmasından büyük bir heyecan duyduklarını belirterek “Kuşadası Türk turizminin amiral gemisidir. Coğrafyamız ve iklimimizin güzelliğinin yanı sıra sahip olduğu 50 bin yatak kapasitesi ve 10 bin kişilik kongre merkezi değerine değer katmaktadır. Bize düşen bu kapasiteyi geliştirmek ve Kuşadası’nı daha da yukarılara taşımaktır. Fuarlar ekonomide çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü ne ürettiğiniz kadar nasıl tanıtım yaptığınız da oldukça önemlidir. Kasım ayında ilçemizde düzenlenecek olan canlı hayvan fuarları hem sektörel açıdan bir canlılık sağlayacak hem de ilçemize ciddi bir hareketlilik getirecektir. Bu nedenle bu organizasyona katkı sağlayan tüm paydaşlara çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Efes Kongre Merkezimiz bundan sonra çok daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacaktır” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, fuarların ekonomik açıdan önemine dikkat çekti. Kuşadası’na Kasım ayında 80 bin ziyaretçi gelmesinin çok önemli olduğunu belirten Kayalı Kuşadası Efes Kongre ve Fuar Merkezi’nin kongre turizmi alanında umut vaat eden bir gelişme içerisinde olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su