Kadir Toprakkaya

Konya’ya mistik bir yolculuk!

Konya’ya mistik bir yolculuk!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Konya’da 2004 yılından bu yana Mevlana Celaleddin Rumi’nin Doğum Yıldönümü Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Uluslararası Mistik Müzik Festivali, bu yıl da Eylül ayında gerçekleşiyor. FEST Travel, Kurban Bayramı tatilini içine alan 24- 26 Eylül tarihlerinde hem kapsamlı bir Konya gezisine hem de Konya Mistik Müzik Festivali’ne yolculuğa çıkarıyor.1441629748_ngoni1

FEST Travel’ın programı ile Mevlevi inanışın merkezi Konya’da şehir gezisinin yanı sıra şehrin tarih öncesi dönemlere uzanan geçmişinin izini sürebilirsiniz. Dünyanın çok çeşitli köşelerinden gelen sanatçılar ve müzikleri sayesinde farklı inanç ve kültürlerle tanışabilirsiniz: Batı Afrika’ya özgü grio geleneği ve ngoni kültürünün önemli temsilcilerinde Bassekou Kouyate konseri ile Hindistan’ın Sind bölgesinde ortaya çıkmış, insan sesine dayalı bir toplu icra biçimi olan “soung” örnekleri sunan Jamaluddîn Fakîr konserine katılabilirsiniz.

FEST Travel, Konya Mistik Müzik Festivali gezisinde festivalin büyülü ortamını UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan çok uzun geçmişi olan Çatalhöyük ören yeri, Zazadin Han gezileri, Meram Bağları gezileri ile tamamlıyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su