Cenay Toprakkaya

Koç Spor Fest finalleri başladı

Koç Spor Fest finalleri başladı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Koç Holding’in 2006 yılından bu yana yürüttüğü Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in 2017 yılı finalleri, geçtiğimiz yıl ilk kez takvime eklenen Kış Oyunları ile başlıyor. İlk etabın 16-19 Şubat 2017 tarihlerinde Kayseri Erciyes’te, ikinci etabın ise 2-5 Mart 2017 tarihlerinde Erzurum Palandöken’de gerçekleştirileceği Kış Oyunları Finalleri’ne yaklaşık 40 üniversiteden 400’ün üzerinde sporcu katılacak.

Finaller süresince Kayak ve Snowboard Türkiye Şampiyonaları ile Kayak ve Snowboard Paralel Yarışları düzenlenirken, bu yıl takvime ilk kez dahil edilen Snowboard Cross ve Ski Cross müsabakalarıyla sporcular daha fazla yarış deneyimi kazanacak. Türkiye Şampiyonaları’nın yanı sıra tüm üniversite öğrencilerine açık, kayak ve snowboard yarışlarına da ev sahipliği yapacak Koç Spor Fest’in bu yıl sunacağı bir diğer yenilik ise, Erzurum’daki müsabakalarda gerçekleştirilecek gece yarışları olacak.

Koç Spor Fest

YIL BOYUNCA 26 BİN SPORCU MÜCADELE EDECEK

Yıl boyunca 26 bine yakın sporcunun mücadele edeceği Koç Spor Fest’in Bahar Etabı, 20-21 Nisan’da Çanakkale’de başlayacak. Çanakkale’nin ardından Tekirdağ, Bolu, Konya, Adana ve Eskişehir’i ziyaret edecek olan Koç Spor Fest’in final müsabakaları ise Denizli’de gerçekleşecek. 5 bin sporcunun mücadele edeceği büyük finaller, 11-12 Mayıs tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

SPOR BİLİNCİNİN TABANA YAYILMASI İÇİN ETKİN BİR PLATFORM

Koç Spor Fest’in her yıl etki alanını genişleterek, daha fazla branştan daha fazla üniversite öğrencisine dokunduğunu söyleyen Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl; “Koç Spor Fest, odağında üniversite sporları olan, ülkemizde gençleri spor, müzik ve eğlence ile aynı anda buluşturan açık ara en büyük festival. Bugüne kadar 34 şehirde 35 üniversiteye gittik, 109 bin kilometre yol kat ettik. Gerçekleşen 97 festivalde, etkinliklerimizle sahada 3.5 milyon, sosyal medyada ise 38 milyonu aşkın gence ulaştık. Ayrıca üniversiteli sporcularımız ile olimpiyat ruhunu da gururla tüm Türkiye’ye taşıyoruz. Yıl boyunca Koç Holding ana sponsorluğu ile gerçekleşen Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları’nda 2009 yılından bu yana 186 bin sporcu mücadele etti. Bu yılki organizasyonla birlikte sayının 200 bini geçmesini bekliyoruz. Koç Spor Fest’i spor bilincinin tabana yayılması, mücadele ve fair play ruhunun yaygınlaşması için de çok etkin bir platform olarak görüyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su