Cenay Toprakkaya

Kırklareli doğa turizmi ile öne çıkacak

Kırklareli doğa turizmi ile öne çıkacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

İstanbul’a yakınlığıyla cazip tatil imkanları sunan, bağrındaki birbirinden özel turizm mekanlarıyla güneye gidemeyenleri kuzeye davet eden Kırklareli, doğa turizmiyle öne çıkmak için çalışmalara başladı.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, “Şehrin Yüzündeki Tarihi Çizgiler / Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Projesi” tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada kenti̇n geli̇şi̇mi̇ne yöneli̇k projeler üretmeye devam ettiklerini belirterek, şu açıklamalarda bulundu: “Şehrimizi doğa turizmi ile ön plana çıkaracağız. Çünkü, Tekirdağ ve Edirne’nin doğası bize göre çok geride. Biz de onlarda olmayan şeylerle ön plana çıkmak zorundayız.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu

FARKINDALIK OLUŞTURULMASI GEREKİYOR

Artık ‘Kırıkkale’ ile karıştırılmayacağız, hizmetlerimizde kararlıyız. Bugüne kadar ihmal edilmişliğimizi de ortadan kaldıracağız. Trakya olarak Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan oluşmaktayız. Edirne, Osmanlı’ya başkentlik yapmış bir kent olması münasebetiyle bizden bir adım önde; Tekirdağ ise limanı ve deniziyle bizden önde. Biz biraz gözden uzak, gönülden ırak kalmışız. Bu açığı kapatabilmemiz için bir farkındalık oluşturmamız lazım. Çok güzel bir doğa yapısına sahibiz, kentimizin birçok zenginliğinin tanıtılması için hamle yapacağız.”

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor