Kadir Toprakkaya

Kempinski, Küba’da ilk beş yıldızlı lüks oteli açıyor

Kempinski, Küba’da ilk beş yıldızlı lüks oteli açıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kempinski Otelleri, bu yılın ikinci çeyreğinde Küba’da ilk otelini açacağını duyurdu. 246 odaya ve süitlere sahip The Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana, UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen Eski Havana’nın kalbinde yer alan tarihi Manzana de Gómez binasında bulunuyor.

Kısa süre önce Grupo de Turismo Gaviota SA ile imzalanan yönetim sözleşmesi sonrasında “Bu seçkin oteli baharda hizmete sunacak olmaktan çok mutluyuz” diyen Kempinski Otelleri Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Markus Semer; “Küba’nın ilk modern beş yıldızlı lüks oteli olacak olan Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana açılışımızla öncü olma ilkemiz devam edecek. Ayrıca lokasyon olarak ünlü bir tarihi binada yer alması, otelimizi Eski Havana’nın en özel projesi kılıyor” şeklinde konuştu.

Kempinski

ŞEHRİN LİDER LÜKS OTELİ OLACAK

Grupo de Turismo Gaviota SA İcra Kurulu Başkanı Carlos M. Latuff ise; “Otellerimizin yönetimini üstlenecek yeni ortaklarımızın uluslararası bilinirliğe sahip olması, bizim için büyük önem taşıyor. Bu nedenle Havana’daki yeni otelimizi yönetmesi için Kempinski markası seçildi” dedi ve ekledi: “Avrupa’nın en köklü lüks otel grubu Kempinski, 120 yıllık kusursuz geçmişi, Avrupa’ya özgü lüks anlayışı ve olağanüstü kalitesiyle Manzana de Gómez için ideal bir ortak. Bu bina, Küba’da 20. yüzyılın başlarında Avrupa tarzındaki ilk alışveriş merkezi olarak inşa edilen ve önemli bir tarihi bölgede bulunan simgesel bir yapıdır. İşte bu kıymetli mücevheri, Kempinski ile birlikte şehrin lider lüks oteli yapacağız.”

UNUTULMAZ BİR KONAKLAMA İÇİN HER ŞEY MEVCUT

The Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana’nın yarattığı heyecan, daha açılmadan Küba sınırlarını aştı. Misafirler, tümü dört ila beş metrelik tavan yüksekliğine sahip, büyüklükleri 40 metrekareden başlayan ve baş döndürücü Presidential Süit’te 150 metrekareye ulaşan 246 lüks oda ve süitler arasından seçim yapabiliyor. Eski şehir manzarasına hakim çatı terası ve yüzme havuzu, otelin dikkat çekici noktaları arasında yer alıyor. Misafirler, konaklamaları süresince 1.000 metrekarelik alanda Resense tarafından yönetilen muhteşem bir spa hizmeti alabiliyorken; ayrıca üç farklı restoran seçeneği, bir lobi bar, puro salonu ve bir iş merkezi ile unutulmaz bir konaklama için ihtiyaçları olan her şeye sahip olabilecek.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su