Haber Merkezi

Kaş-Kekova ‘yeşil tatil’ merkezi oluyor

Kaş-Kekova ‘yeşil tatil’ merkezi oluyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇK), Akdeniz kıyılarında yürütülen Deniz Koruma Alanlarında Sürdürülebilir Ekonomik Aktiviteler Projesi (SEA-MED)’in Türkiye’deki pilot uygulama alanı oldu.

Antalya’nın Kaş ve Demre ilçeleri sınırları arasında yer alan  Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇK), Akdeniz kıyılarında yürütülen Deniz Koruma Alanlarında Sürdürülebilir Ekonomik Aktiviteler Projesi (SEA-MED)’in Türkiye’deki pilot uygulama alanı oldu.

Yöre halkının geleceğini güvence altına alınacak

kekova2

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliğiyle WWF-Türkiye tarafından 2014-2017 yılları arasında yürütülecek olan projenin tarafları 6 Kasım’da Antalya’da yapılan açılış toplantısında bir araya gelerek protokol imzaladılar. WWF Türkiye Genel Müdürü Tolga Baştak, ulusal ve yerel paydaşların desteğiyle hazırlanacak sürdürülebilir turizm planının, Kaş-Kekova ÖÇKB’nin sahip olduğu doğal sermayenin ve burada yaşayan yöre halkının geleceğini güvence altına alacağını söyledi. Ayrıntılar, TOURMAG  Ocak 2015 sayısı sayfalarında…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor