Haber Merkezi

Kartalkaya’da kayak sezonu açıldı

Kartalkaya’da kayak sezonu açıldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı. Erken yağan kar ve otellerde bulunan yapay kar sistemi sayesinde bu yıl bir hafta önce açılan kayak sezonu, merkezdeki işletmecilerin yüzünü güldürdü.

Kar kalınlığının yaklaşık bir metre olduğu Kartalkaya’da, 2016-2017 kayak sezonunun açılmasıyla birlikte tatilciler, toplam uzunluğu yaklaşık 50 kilometre olan pistlerde kayak ve snowboard yaparak, tatillerinin keyfini çıkarmaya başladı. Bu arada kayak merkezinde bulunan oteller rezervasyonları kabul etmeye başlarken, hafta sonu yoğunluğunun yüzde 90’a ulaştığı öğrenildi. İşletmeciler, 2016-2017 kayak sezonunda yaklaşık 350 bin kişinin Kartalkaya’yı ziyaret etmesini bekliyor.

Kartalkaya

2 BİN YATAK KAPASİTESİ İLE SEZON BOYUNCA HİZMET VERİLECEK

Sezona hazır olduklarını belirten bir otelin genel müdürü Yusuf Avcı; “Bu sene çok farklı bir sezona giriyoruz. Havaların erken soğuması ve ilk karın yağması, pistlerdeki doğal karı destekleyen yapay karın da devreye alınmasıyla tüm pistler açık durumda” şeklinde konuştu. Bölgede bulunan 2 bin yatak kapasiteli otellerin sezon boyunca hizmette olacağını da aktaran Avcı; “Şu an pistlerde zirvelerde 1 metrenin üzerinde kar var. Burada yaklaşık 15 gün boyunca 50 bin metreküp su harcandı. 24 saat tüm pistlerde yapay karla desteklendi ve kar açısından hiçbir sorunumuz kalmadı. Sezon böyle başladı. Bu şekilde devam edecek ve kar sıkıntımız olmayacak” dedi.

kartalkaya-da-kayak-sezonu-acildi-3

kartalkaya-da-kayak-sezonu-acildi-2

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su