Reha Kadak

Karaköy BahaneOn10’da şahane geceler

Karaköy BahaneOn10’da şahane geceler
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Beyoğlu’nun Karaköy bölgesi, son yıllarda yeme-içme ve eğlence yaşamında İstanbul’da başrolü almış durumda. Bu değişim Karaköy’de yer alan birçok tarihi binanın yeniden restore edilmesine neden olurken, bu binalar yeni yüzleriyle İstanbul’un modern kent yaşamında yerlerini fazlasıyla almış durumdalar.

19. yüzyılda Balıklı Rum Hastanesi olarak faaliyet gösteren, bugün dünyaca ünlü SBE Group’un yeni zincir oteli 10 Karaköy İstanbul’un bulunduğu bina; yenilen yüzü, huzurlu iç mimarisi ve “BahaneOn10” adlı yeme-içme mekanıyla güzel vakit geçirmek isteyenlerin yeni adresi konumunda.

Karaköy Bahaneon10

YENİ NESİL RAKI-MEZE KONSEPTİ

10 Karaköy İstanbul, adını kapı numarasının “10” oluşundan alıyor. BahaneOn10’da da aynı kelime oyunu yapılmış. BahaneOn10, otelin üst katında yer alan, Tarihi Yarımada ve Haliç manzarasına sahip bir yeme-içme mekanı. Konsept olarak topraklarımızın vazgeçilmez yeme-içme ikilisi rakı-mezeyi yeni nesil gastronomi anlayışıyla sunarken, önemli bir rakı çeşidini de menüsünde barındırıyor. Bilinen mezelerin farklı dokunuşlarda sunulduğu ve mekana özel mezelerin de yer aldığı menü, az ve öz bir meze ve ara sıcak seçkisi sunuyor.

ÖNEMLİ ŞEFLERDEN USTA DOKUNUŞ

Klasik, pancarlı ve ıspanaklı humus üçlemesi, Girit ezmesi, avokadolu karides, fava, vişneli yaprak sarma, tarator, barbunya pilaki, şakşuka gibi birbirinden eşsiz mezelere, kalamar dolması, ciğer tempura, falafel, mücver, meze bahane gibi birbirinden leziz ve farklı ara sıcaklar eşlik ediyor. Genel itibariyle Ege, Ermeni ve Ortadoğu’un meze ve ara sıcak anlayışı BahaneOn10’un mutfağına hakim. Alanında önemli şeflerin bu mezelere dokunuşları fark yaratıyor. BahaneOn10’da rakı-meze konseptinin dışına çıkmadan, alternatif olarak da yine az ve öz anlayışı içinde günün balığı, ev yapımı ızgara köfte, balık yahnisi gibi ana yemek menüsüyle de misafirlerine alternatif sunuluyor.

Karaköy BahaneOn10

HARİKA BİR ŞARAP MENÜSÜ DE BAHANEON10’DA

BahaneOn10, rakı-meze anlayışı içinde önemli bir şarap menüsüne de sahip. Türkiye ve dünyanın önemli şarap bölgelerinden kırmızı, beyaz ve rose şaraplarının en leziz olanları mekanın şarap menüsünde. BahaneOn10; sky terası, manzarası, harika lezzetleriyle eşsiz bir gece keyfi sunuyor. Özel organizasyonlarınızda 40-45 kişiye kadar ağırlama kapasitesine sahip mekan, unutmayacağınız bir gecenin adresi olarak Karaköy’de sizleri bekliyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su