Halil Öncü

Kaplıca turizminin yeni adresi: Diyarbakır Çermik

Kaplıca turizminin yeni adresi: Diyarbakır Çermik
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Diyarbakır Çermik’te yer alan ve termal olarak misafirlerine hizmet veren Giran Park Termal Hotel’in Genel Müdürü Güngör Gürel, Diyarbakır’ın artık yanlış algılardan uzak bir hale gelmesi gerektiğinin altını çizerek; “Diyarbakır huzurun ve güvenin şehridir. Gelin bu kadim şehrin reklamını en iyi şekilde yapalım ve bütün algıları kıralım. Diyarbakır, doğunun Paris’idir” dedi.

Turizm yazarı Halil Öncü’ye değerlendirmelerde bulunan Gürel, Diyarbakır’ın turizm açısından çok zengin bir yer olduğunu belirterek, şunları ifade etti: “Diyarbakır ve halkının artık yanlış algılarla tanınması yerine, yerli ve yabancı turistlerin buraya gelerek birebir tanımalarını öneriyorum. Halkımızın misafirperverliğini gördükten sonra algılarının değişeceğine inanıyorum. Bu topraklarda yaşayan bizlerin bu kent için elimizi taşın altına koymamız boynumuzun borcudur. Kentte bulunan kamu kurumları, siyasi partiler ve diğer sivil toplum kurumlarına çağrım, Diyarbakır’ın huzurun ve güvenin şehri olduğudur.

TURİSTLERİN GELMESİ HERKES İÇİN BİR KAZANÇ KAPISI

Diyarbakır, tarihi ve kültürel varlıklarıyla görülmeye değer önemli bir kent. Yerli ve yabancı turistlerin gelip şehrimizi ziyaret etmesi, bizim açımızdan çok önemli. Misafirlerimizin Diyarbakır ile ilgili fikirleri bizim için çok önemli. Şu anda genel koordinatörü olduğum otelde doluluk oranı yüzde 85’i geçti. İran, Irak, Almanya ve ülkemizin çeşitli illerinden gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlıyoruz. İnanıyorum bu yıl, gerek otelciler gerekse diğer işletmeler için turizm yılı olacaktır. 2017 yılı bizler açısından iyi geçti. 2018 yılında gayretlerimizi ve hedeflerimizi artırmak zorundayız. Böyle bir açık hava müzesinin dünya çapında bilinmesi ve tanınması gayreti içinde olacağız. Turistlerin gelmesi sadece otellere değil, dolaylı olarak kentteki kasaba, manava, tekstilciye ve esnafa da kazanç kapısıdır.

Diyarbakır Çermik

AVRUPA STANDARTLARINDA TESİSLER

Güneydoğu’nun termal merkezi Diyarbakır Çermik’te birbirinden güzel inşa edilen kaplıca tesisleri, adeta insanı büyülüyor. Çermik’te bugün Avrupa standartlarında tesisler görmek mümkün. Bunlardan biri de Giran Park Termal Otel. Misafirlerimizin rahat bir tatil yapabilmeleri için gerekli tüm hazırlıklar yapılmış durumda. Otel bu yaz Avrupa’dan gelecek konukları ağırlamak için adeta gün sayıyor. Otelimizde İran, Irak, Almanya’dan gelen turistlerin yanı sıra yerli turistleri de ağırlıyoruz, birçok kurumsal firmanın da kongre ve banket yemeklerine ev sahipliği yapıyoruz.

DİYARBAKIR, TURİZMDE ATAĞA GEÇTİ

Tarihte onlarca medeniyete ev sahipliği yapan, zengin kültürel dokusuyla ziyaretçilerini hayran bırakan Diyarbakır, bu yıl turizmde atağa geçti. Kentin açık hava müzesi Sur ilçesinde çatışmalar nedeniyle zarar gören birçok tarihi yapı, devletin aktardığı kaynakla eski haline kavuşturuldu. Bu da meyvelerini vermeye başladı.”

 

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su