Kadir Toprakkaya

Kapalıçarşı defilesi ile çağdaş Türkiye imajına katkı

Kapalıçarşı defilesi ile çağdaş Türkiye imajına katkı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Tarihi Kapalıçarşı’nın ev sahipliği yaptığı Mehmet Köymen Defilesi’nin, modern Türkiye imajına katkı sağladığı konuşulmaya başlandı. Geçtiğimiz hafta Kalamış Rotary Kulübü’nün sponsorluğunda gerçekleşen defileyi, aralarında yabancı konuklar ve turistlerin de bulunduğu yaklaşık 400 kişi izledi.

500 YILLIK TARİH İÇİNDE

64 cadde ve sokağı, iki bedesteni, 16 hanı, 22 kapısı, 3 bin 600 dükkanı ve yaklaşık 500 yıllık tarihiyle Kapalıçarşı, aynı zamanda dünyanın en eski ve en büyük alışveriş merkezi olma unvanını elinde bulunduruyor. Kalamış Rotary Kulübü’nün sponsor olduğu defilenin, son derece anlamlı bir misyonu da olduğu bildirildi. Kulübün dönem başkanlığını yürüten Okşan Yücel’in verdiği bilgiye göre, defilede elde edilen gelirin öğretmenlerin sınıflarındaki eğitim kalitesini yükseltmek adına yapacakları projelere destek olmak adına kullanılacağı açıklandı.

Kapalıçarşı

ÇOCUKLARIMIZA EŞİT EĞİTİM OLANAKLARI SUNMAK İÇİN

Konu hakkında TOURMAG Turizm Dergisi’ne bir açıklamada bulunan Kalamış Rotary Kulübü Başkanı Okşan Yücel; “Bu projeyi Rotary Eğitim Dostları Platformu ile birlikte gerçekleştirdik. Böylece Türkiye genelinde tüm çocuklarımıza eşit eğitim ve kendilerini geliştirme imkanları sunmak, çocuklarımızın eğitim seviyelerinin yükseltilmesi için destek olmuş olacağız” dedi.

Rotary 2420. Bölge Guvernörü Kaan Kobakoğlu, Esra Kobakoğlu, Okşan Yücel ve Mehmet Altay…

Kalamış Rotary Kulübü Başkanı Okşan Yücel, Modacı Mehmet Köymen ve Sunucu Saruhan Hünel…

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor