Cenay Toprakkaya

Kadınlar erken, erkekler son dakikada uçak bileti alıyor

Kadınlar erken, erkekler son dakikada uçak bileti alıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin en fazla tercih edilen uçak bileti satış sitelerinden Enuygun.com’un Seyahat Analisti Murat Ekinay, siteden alınan biletlerle ilgili bilgiler verdi. Ekinay’ın açıklamasına göre Enuygun.com üzerinden alınan biletlerde yurt içinde en fazla üç büyük şehre (İstanbul, Ankara ve İzmir); yurt dışında ise Düsseldorf, Bakü ve Amsterdam’a uçuluyor. Kadınlar genellikle biletlerini daha erken satın alırken, erkekler ise son dakikayı bekliyor.

1 TL’YE BİLE BİLET BULUNDU

Uçakla seyahat edenler için en önemli konulardan biri zamanlama. Daha uygun fiyatlara bilet bulmak için genellikle erken tarihlerde bilet satın almak gerekiyor. Peki, bu konuda kadınlar ve erkekler arasında nasıl bir fark var? Enuygun.com’un Seyahat Analisti Murat Ekinay, geçtiğimiz yıl içinde Enuygun.com üzerinden satın alınan biletlerle ilgili bilgiler verdi. Ekinay’ın açıklamasına göre siteden 2016 yılında vergiler ve hizmet bedeli hariç 1 TL’ye bile bulunan bilet var.

uçak bileti

TAKSİTLİ SATIŞLARA İLGİ ARTIYOR

Peşin ve taksitli bilet satışlarıyla ilgili de bilgi veren Ekinay; ”Enuygun.com’da biletler çoğunlukla peşin olarak satın alınıyor, ancak 9’a kadar taksit olanağı sunduğumuz için taksitli satışlara olan ilgi de giderek artıyor” dedi.

mobil kullanım

KADINLAR ERKENCİ, ERKEKLER SON DAKİKACI

Kadınlar ve erkeklerin uçak bileti satın alma alışkanlıkları da farklı. Kadınlar, genel olarak biletlerini birkaç hafta veya ay öncesinden alıyor. Buna karşılık erkekler, bilet alırken işi son dakikaya bırakıyor. Erkek yolcuların biletlerini genellikle uçuştan bir veya birkaç gün öncesinde aldıkları gözlemleniyor.

vizesiz gezilecek

YURT İÇİNDE ÜÇ BÜYÜK ŞEHRE, YURT DIŞINDA DÜSSELDORF’A UÇULUYOR

Yurt içinde ve dışında en çok uçulan güzergahlara baktığımızda yurt içinde İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere üç büyük şehre ve Antalya, Adana, Trabzon ve Diyarbakır gibi rotalara, yurt dışında ise genellikle iş dünyasının tercihi olan Düsseldorf, Bakü ve Amsterdam’a yoğun ilgi olduğu görülüyor. Almanya’nın bu denli ilgi görmesinin bir nedeni de, burada yaşayan Türk yakınlarını ziyaret etmek isteyenlerin sayısının fazla olması.

GİDİŞ-DÖNÜŞ EN KISA ARALIK 1 SAAT 45 DAKİKA

Enuygun.com’dan satın alınan biletlerde, gidiş ve dönüş uçuşları arasında en kısa aralık 1 saat 45 dakika oldu. Yani bir yolcu gittiği şehirden 1 saat 45 dakika sonra geri döndü.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su