Barcelona, 10/04/2014 Alberto Esteve, CEO de Laboratorios Esteve. Foto: Gianluca Battista

 Kadir Toprakkaya

İspanya pazarına açılıyor!

İspanya pazarına açılıyor!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

VSY Biotechnology ile Esteve, oftalmoloji alanındaki büyüme stratejileri çerçevesinde ortak bir işbirliğine imza attı. Göz merceği hastalıkları ve yaşa bağlı macula dejenerasyonu (AMD) ile ilgili ilaç ürün gamını bünyesinde bulunduran Esteve, VSY Biotechnology ile yaptığı anlaşmanın ardından ilk kez göz cerrahisine yönelik özellikli ürünleri ürün portföyüne ekledi. Firma bu gelişmeyle birlikte 30 kişilik yeni bir ekiple katarakt departmanını oluşturdu.

Esteve, VSY Biotechnology ile yapılan anlaşma ile geliştirdiği ürün portföyünü, ana merkezi olan İspanya piyasasına sunacak.

İspanya göz cerrahisi alanında her yıl 350 bin katarakt ameliyatı gerçekleştiriliyor. Dünya üzerinde ise 22 milyonun üzerinde katarakt ameliyatı yapılıyor. (Añadir Info Económica Del Mercado) (Add Market Economic Info) Bu doğrultuda Esteve’nin kısa dönemli stratejisi güncel ürün portföyünü geliştirmek ve pazar segmentlerindeki çeşitliliği sağlayarak 2020 yılında toplam katarakt ürün bölüm satışlarını 40 milyon Euro’ya çıkarmak.

Viskoelastikler, katarakt cerrahi aletleri, dengeli tuz çözeltileri gbi VSY’nin birçok ürününü portföyüne ekleyen Esteve’nin katarakt cerrahisi alanındaki anahtar ürünlerden biri ise her mesafede görüş kazandıran göz içi lensi Acriva Reviol Tri-ED.

Yeni işbirliği ile ilgili açıklama yapan Esteve CEO’su Albert Esteve, “Gelecek yıllarda da, özellikle ilaç çalışmalarımızdaki uluslararasılaşma çalışmalarımıza devam ediyor olacağız. Üretken yapımızı koruyacağız. Bu doğrultuda VSY Biotechnology ile imzaladığımız bu anlaşma stratejik büyüme çerçevemiz açsından çok önemlidir” dedi.

VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş da, “Saygın, etik , güçlü , profesyonel iki şirketin, VSY Biotechnology ve Esteve’nin işbirliği ile oluşan profesyonel anlayış ve yüksek sinerji dahilinde VSY Biotechnology’nin teknolojik ürünlerini İspanya’ya sunacağız” dedi.

1442816908_dr_ercan_varlibas

Esteve’nin Farmasotik Aktivitelerinden Sorumlu Genel Direktörü Joe Sullivan ise VSY Biotechnology ile çalışarak ürün portföyünü geliştirmelerinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti.

1442816904_joe_sullivan_

1929 yılında, merkezi Barselona’da kurulan Esteve; 40’ın üzerindeki ülkede faaliyet gösteriyor ve tüm dünyada toplam 2300 çalışan sahip.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su