Halil Öncü

İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında birinci tercih; Belek

İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında birinci tercih; Belek
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm yazarı Halil Öncü, Belek Kaya Palazzo Golf Club’da golf turizmindeki gelişmeleri Kaya Palazzo Golf Club Müdürü Şehmuz Işık, Innvista Hotel Belek Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için bölgeye gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.

İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında Belek’in birinci tercih sebebi olduğu ifade edilirken, hizmet ve tesis anlamında fark yaratan gözde turizm beldesinin golf turizminde şu anda hak ettiği yerde olmadığı, Belek’in yanı sıra son dönemde Bodrum’un iki saha ile golf destinasyonu olarak büyümeye devam ettiği belirtildi.

ŞEHMUZ IŞIK: BELEK, DÜNYANIN EN ÖNEMLİ GOLF DESTİNASYONLARI ARASINDA

Kaya Palazzo Golf Club Genel Müdürü Şehmuz Işık, konu ile ilgili yaptığı açıklamada özellikle İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında Belek’in birinci tercih sebebi olduğunu, hizmet ve tesis kalitesiyle sadece Avrupa’nın değil, dünyanın en önemli golf destinasyonlarından biri olarak dikkat çektiklerini söyledi. Işık, açıklamalarına şöyle devam etti: “Golfe 2000 yılında Kemer Country’de başladım. Yedi yıl Milli Takım’da yer aldım. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde eğitimimi tamamlayıp, önce İsveç ve ardından Amerika’da eğitim aldım. 2014 yılından bu yana Kaya Palazzo Otel’de Club bünyesinde görev alıyorum.

AVRUPA’DAKİ GOLF SEVERLER TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDİYOR

Golf oynadığımızda bambaşka bir şey ama turizm boyutuna girince farklı bir boyuta dönüşüyor. Özellikle Avrupa’daki insanların ülkemizi ve Belek destinasyonunu neden tercih ettiklerini, yönetici gözüyle bakınca daha iyi anlıyoruz. Özellikle İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında Belek birinci tercih sebebi oluyor. Bölgemizde hizmet veren her şey dahil otellerimiz, insanların buraya gelmesi için çok cazip kılıyor. Verdiğimiz hizmet ve uygun fiyatlar da göz önünde bulundurulduğunda sadece Avrupa’nın değil, dünyanın en önemli golf destinasyonlarından biriyiz. Özellikle Türkiye’de son yıllarda gerçekleştirilen European Tour, Challenge Tour gibi organizasyonlar, Avrupa’daki golf severlerin Türkiye’yi seçmelerine neden oluyor. Bu tür organizasyonların devam etmesi hem ülkemiz turizmi için, hem de Belek için çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.”

ÜLKAY ATMACA: BELEK GOLFÜ ŞU ANDA HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL!

Innvista Hotel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ise, Belek’in golfte hak ettiği noktada olmadığını vurgulayarak; “Bölgemizde 15 tane golf sahasının eskiden olduğu gibi hak ettiği yere gelmesi için bütün spor teşkilatı, bakanlık düzeyinde bütün kamu kurumlarında atağa kalkmalı diye düşünüyorum. Çünkü, 2014-2015 sezonunda bölgemizde golf oynayan sayısına göre bu dönemde yüzde 50’ye varan bir düşüş var. Bu düşüşte Avrupa’dan gelen sayısı hayli azalmış görünüyor. Belek golfü, şu anda hak ettiği yerde değil. Halen ciddi bir ilginin olduğunu görüyoruz ancak, 2014 ve 2015 yıllarındaki gibi, kış aylarındaki can damarımız golfün Belek’te daha da canlanması adına hepimizin biraz daha fazla çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bölgemizde kışın otellerimizin en büyük gelir kaynaklarından biri golf. Maalesef tesislerin birçoğu kış döneminde boş. Çünkü gerek golfte gerekse de futbol turizminde çok ciddi düşüşler var ve bu sayı her geçen gün düşerek devam ediyor” dedi.

CANER ERTUNA: BODRUM’DA GOLF GİTTİKÇE YÜKSELİYOR

Bodrum’un her geçen gün golfte yükseliş içinde olduğunu dile getiren Bodrum Golf Club Genel Müdürü Caner Ertuna, Bodrum’da golf destinasyonun büyümeye devam ettiğini, bölgede iki golf sahasına ek olarak Doğuş Grubu ve Ali Ağaoğlu’nun da bir golf projesi olduğunu belirterek; “Bodrum’daki sahamız dokuz çukurlu. Ufak ama akademisyen bir sahamız var. Bu sahamızda eğlenceli oyunlar çıkıyor ve keyifli bir golf heyecanı yaşanabiliyor. Bodrum’da golf gittikçe yükseliyor. Mevcut sahamıza ek olarak bir hafta önce açılan Regnum Golf Country de Bodrum golf sahalarına dahil oldu. Bu ayın sonunda o da 18 çukura tamamlanacak. İki tane saha ile Bodrum’da golf destinasyonu büyümeye devam ediyor. Bu arada yine Doğuş Grubu ve Ali Ağaoğlu’nun da bir projesi var. İnanıyorum ki, yakında büyük turnuvalara Bodrum olarak ev sahipliği yapacağız. Belek’te düzenlenen turnuvalar hayli keyifli geçiyor. Antalya Belek, yıllardır gelip gittiğimiz bir golf destinasyonu. Her geldiğimizde keyif verici günler geçiriyoruz burada. Umarım bu organizasyonlar burada devam eder” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su