Kadir Toprakkaya

INFLOW Travel Summit, 18 Nisan’da merhaba diyecek

INFLOW Travel Summit, 18 Nisan’da merhaba diyecek
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizmde sıkıntılı günler yaşamakta olan Türkiye, alternatifler üretmeyi de sürdürüyor. Bir yandan devlet yönetimi, diğer yandan sivil toplum örgütleri tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenirken, şirketler ve turizme gönül vermiş olanlar da bu çabanın içinde olduklarını gösteriyor. Bunlardan biri de, INFLOW Travel Summit 2017 başlığı altında düzenlenecek.

Swissotel The Bosphorus’ta 18-19 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek INFLOW Travel Summit 2017’de, dünyadaki seyahat trendlerinin gelişiminde büyük rol oynayan içerik yaratıcıları, bloggerlar, fotoğrafçılar ve sosyal medya fenomenleri bir araya gelecek.

INFLOW Travel Summit

INFLOW Travel Summit Yönetim Kurulu Başkanı Emre Gelen…

TERCİHLERİ DOĞRUDAN ETKİLEYEN PLATFORM

Artık hepimiz kabul ediyoruz ki “dijital” çağda yaşıyoruz. Düşüncelerimiz, hayallerimiz, isteklerimiz ve beklentilerimiz, zihnimizden sonra dijital ortama dökülüyor. Yaşadıklarımız da tabii… Çoğu araştırma gösteriyor ki, artık tercihlerimizin de öncelikli rehberi sosyal medya ve bloglar… Kullanıcıların “gerçek deneyime” önem vermesi ise bu yükselişin en büyük nedenlerinden. Tercihleri doğrudan etkileyen böyle bir platform olunca, bu dünyanın bir de kahramanları oluyor elbet. “Influencer” dediğimiz milyonlarca takipçisi olan bu isimler, kısa süre içerisinde bir marka, ürün, mekan ya da bölgenin kaderini etkileyebiliyor. İşte tam da bu noktada 18-19 Nisan tarihlerinde ülkemizde düzenlenecek olan INFLOW Travel Summit 2017, Türkiye turizmi açısından kritik derecede öneme sahip. Neden mi?

TAKİPÇİ SAYILARI PEK ÇOK ÜLKE NÜFUSUNUN ÜSTÜNDE

Fotoğraf, video ve yazılarıyla tüm dünyada milyonlarca kişinin seyahat tercihine yön veren içerik yaratıcıları, bloggerlar ve sosyal medya fenomenleri, İstanbul’da bir araya gelecek. Pek çok ülkenin nüfusunu aşan sayıda kitleye ulaşan bu isimler, yalnızca Instagram üzerinden dünya çapında 66 milyon kişiyle etkileşime giriyor. Yeni yıla büyük beklentilerle başlayan turizm sektörü için, Nisan ayında İstanbul’da gerçekleşecek bu büyük buluşmanın yaz öncesi hareketlenmeleri de beraberinde getirmesi öngörülüyor. INFLOW Travel Summit 2017’nin konuşmacıları, farklı mecralarda en iyi 50 isim arasına girmiş kişiler arasından belirlendi. Yalnızca bu platform üzerinden 66 milyon kişiyle etkileşime giren konuşmacı ve katılımcıların, turizme önemli bir katkı sunması bekleniyor.

YAZ SEZONU ÖNCESİNDE TURİZME ÖNEMLİ BİR KATKI

18-19 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan INFLOW Travel Summit 2017’ye, 30 ülkeden 250 ismin katılmasının beklendiği bilgisini paylaşan INFLOW Travel Summit Yönetim Kurulu Başkanı Emre Gelen; “Bu buluşma ile sosyal medya platformları üzerinden dünya çapında 66 milyon kişiye etkileşim sağlanmış olacak. Türkiye deneyimlerini fotoğraf, video ve yazılarıyla takipçilerine aktaracak influencer’ların, yaz sezonu öncesinde turizme önemli bir katkı sağlamalarını bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su