Haber Merkezi

İç turizmde yarıyıl hareketliliği yaşanıyor

İç turizmde yarıyıl hareketliliği yaşanıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm sektörü temsilcileri, yarıyıl tatilinde iç turizmin canlanmasını ve otellerin nefes almasını umut ediyor. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Duran, özelllikle Türkiye’nin Uludağ ve Erzurum gibi kış turizminin olduğu yerlerde doluluk oranlarının yüzde 90’lara ulaştığını söyledi.

Kış turizmi bölgelerindeki doluluk oranlarının çok normal olduğuna, çünkü turizmin sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığına dikkat çeken Duran, tatilcilerin diğer alternatif turizme de yöneldiğini belirtti. Hakan Duran, yerli halkın alternatif turizme yönelmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirerek; “Bunun için de çok mutluyuz. Özellikle insanlarımızın kar ve kış turizmine yönelmiş olması önemli” diye konuştu. Antalya ve Ege’nin güneşli olduğunu ve Şubat ayının iyi geçeceğini anlatan POYD Başkanı Hakan Duran, şunları kaydetti:

BU DÖNEMDE FİYATLAR HAYLİ UYGUN

“Sömestir tatili aslında çocuklara yönelik bir tatil. Çocuklara okul arasında bir ara verme, tekrar motive olma ve derslere devam etmek için yapılan bir şey. Artık okullar bile kendi içlerinde değişik programlar yapıyor. Özellikle güneşli, aktivite yapabilecekleri bölgelerde okul çapında gruplar organize ediyorlar. Son sınıfta sınav döneminde olanların hem eğitim programına devam edebileceği, hem de birlikteliği devam ettirebilecek, takım oyunları şeklinde olsun birçok organizasyonlar konusunda bizlere talepler geliyor. Özellikle bu dönemde fiyatlar da çok uygun. Erken rezervasyon indirimlerinden otellerin vermiş olduğu paketlere kadar makul fiyatlar sunuluyor. Sömestr döneminde Antalya’da açık olan otellerin doluluk oranlarının yüzde 70 seviyelerine kadar çıktı. Bir geçiş dönemi içerisinde bir akış sağlanmış olacak ve oteller ara da olsa bir nefes almış olacak.”

ÇOK ÖZEL PAKETLER HAZIRLANDI

Otellerin sömestir tatili için kampanyalar düzenlediğini belirten Hakan Duran, eğlence programlarından verilen fiyatlara kadar cazip kampanyalar sunulduğunu, 5-7 günlük konaklama paketlerinin düzenlendiğini ifade ederek; “Çok özel paketler hazırlandı. Bu dönem içerisinde çok ciddi eğlence, akşamları şov programlarından tutun eğlencesine, dansına, müziğine kadar çeşitli aktiviteler hazırlandı. Bunların hepsi, fiyatların da cazip olması dolayısıyla çekici kampanyalar. İnsanlar Antalya’ya, Ege’ye mutlaka gelecekler. Kayağı çok sevenler zaten kayak merkezlerini doldurdu” açıklamasında bulundu.

yarıyıl

15 TATİL OLUMLU ETKİLEDİ

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı ise, her sene 15 tatil döneminde otellerde hareketlilik yaşandığını söyledi. Tatilin Antalya’daki otellere hareketlilik getireceğini vurgulayan Yağcı; “Rezervasyonlar geliyor, yarıyıl tatili hareketliliği var. İç pazar bizim için önemli. Tatil, bu dönemde düşük sezon dediğimiz turizm sezonunda bir hareketlilik getirecektir” dedi. Erkan Yağcı, doluluk oranlarıyla ilgili olarak “Oteline ve bölgesine göre değişen doluluklar olacaktır elbette, fakat yarıyıl tatilinin pozitif anlamda doluluklara yansıması olacaktır” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su