Ela Cengiz

H.I.S. Turizm Türkiye, cruise arama motorunu basına tanıttı

H.I.S. Turizm Türkiye, cruise arama motorunu basına tanıttı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

H.I.S. Turizm Türkiye’nin Şişli Plaza’daki ofisinde düzenlenen kahvaltı ile cruise arama motoru basına tanıtıldı. 70 ülkede faaliyet gösteren Japonya merkezli tur operatörü H.I.S. Turizm’in Cruise Planet markasının Türkiye yapılanması, “Cruise Arama Motoru” mottosu ile duyuruldu. Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Azerbaycan, İran, Katar ve Dubai’deki gezginlere de hizmet vermeyi hedefleyen arama motoru CruisePlanet.com.tr, her biri güçlü birer dünya markası olan 35 cruise firmasını bir araya getiriyor.

1,9 MİLYON DOLAR YATIRIM HEDEFLENİYOR

Japonya’daki merkez ofisin yatırım desteğini alan Cruise Planet markasının tanıtımı için düzenlenen lansman, H.I.S. Turizm Türkiye Genel Müdürü Emre Özkur’un konuşması ile başladı. Zor günler geçiren Türkiye turizm sektörünün 2019 yılıyla birlikte hızla büyümeye başlayacağına inandığını ifade eden Özkur; “Türkiye’nin ilk ve tek cruise arama motoru olan Cruise Planet markamıza iki yıl içinde 1,9 milyon dolar yatırım yapmayı hedefliyor ve bir başarı hikâyesi daha yazmak istiyoruz” dedi.

cruise arama motoru
TÜRKİYE, CRUISE TURİZMİNDE CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Emre Özkur’dan sonra söz alan H.I.S. Turizm Türkiye Ofisi Pazarlama Müdürü Çağdaş Polat ise, dünyada ve Türkiye’de cruise pazarına dair bilgiler aktardı. 140 milyar dolarlık bir ekonomi sağlayan ve dünyada yaklaşık 1 milyon kişiye istihdam yaratan sektöre ilginin her yıl arttığını belirten Polat, şu açıklamalarda bulundu: “Yeni havalimanının açılması ve özellikle Galataport projesinin tamamlanmasının ardından, Türkiye’nin cruise seyahatinde bir cazibe merkezi haline geleceğini öngörüyoruz. Cruise Planet markası için dünyanın önemli markalarıyla yaptığımız işbirlikleri de bu öngörüyü pekiştiriyor.

CRUISE SEYAHATİ HER BÜTÇE VE HER YAŞA HİTAP EDİYOR

Cruise Planet markasıyla ilgili yakın gelecek planı olarak, Türkiye’de Cruise seyahati yapanların biletlerini CruisePlanet.com.tr’den araştırarak almalarını hedefliyoruz. Uzun vadede ise Dubai, Katar, Yunanistan, İran ve Azerbaycan’daki seyahat severlerin de yolculuk planlarını CruisePlanet.com.tr ile yapmalarını hedefliyoruz. Cruise seyahati sadece orta yaşa hitap etmiyor, aksine her geçen yıl 37 yaş altı seyahat severlerin katılım oranları artıyor. Bunda cruise rotasında her bütçeye hitap eden fiyatlandırmaların ortaya çıkması ve her yaşa hitap eden gemi içi etkinliklerin sunulmasının etkisi büyük.”

cruise arama motoru
NEDEN CRUISE?

Son olarak söz alan Cruise Müdürü Onur Ovacık da genel anlamda cruise seyahatinden bahsetti. “Neden cruise?” sorusuyla söze başlayan Ovacık; gemi seyahatinde yapılabilecek aktiviteler, gemi seyahatinin avantajları ve en çok tercih edilen rotalar hakkında bilgi verdi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su