Cenay Toprakkaya

Giresun turizm atağına hazırlanıyor

Giresun turizm atağına hazırlanıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Doğal güzellikleri, denizi, adası, tarihi evleri ve yaylalarıyla turistlerin ilgisini çeken Giresun, turizmde hedef büyüterek önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte Türkiye’nin önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelmeyi amaçlıyor.

Son yıllarda hızla altyapı eksikliklerinin tamamlanmasının yanı sıra fuarlar, tanıtım organizasyonları ve sosyal medyadaki olumlu paylaşımların etkisiyle yörede turizm hızla gelişiyor. Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, konu ile ilgili yaptığı açıklamada kentin yaylaları, adası, tarihi evleri, denizi ve yaylaları ile sadece Doğu Karadeniz’de değil, Türkiye’de de önemli bir turizm merkezi olduğunu söyledi. Gürgenci, Giresun’un son yıllarda gelişme gösteren destinasyonların başında geldiğini ifade ederek, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının desteğini de alarak, sektörde kalkınma hamlesinin hızla artmasını hedeflediklerini belirtti.

TABİAT PARKLARI, ADA VE YAYLALARA YOĞUN İLGİ

Yörede yayla turizmine birkaç yıldır artış gösteren tabiat parklarının da eklendiğini, buralara yerli ve yabancı insanların yoğun ilgi gösterdiklerini aktaran Kemal Gürgenci; il genelinde içerisinde Mavi Göl’ün de bulunduğu Kuzalan başta olmak üzere önemli turizm potansiyellerine sahip tabiat parkları yapıldığını, yine Giresun Adası’nın turizme kazandırılmasının yerli turistler kadar yabancıların da bu bölgeye gelmelerinde önemli faktör teşkil ettiğine vurgu yaptı.

Giresun

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor